Puchar Króla: Espanyol pokonany. Valencia minimalnie wygrywa

W czwartek rozegrano ostatnie dwa spotkania pierwszej rundy 1/8 finału Copa del Rey. Espanyol Barcelona nie podołał w starciu z Cordobą i przegrał 1:2, zaś Valencia minimalnie pokonała Sevillę 1:0.

Nowy stadion RCD Espanyol - czy "Pelikanom" uda się na nim wygrać w rewanżu z Cordobą? / Fot. Panotxa/domena publicznaCzwartek nie był najszczęśliwszym dniem dla podopiecznych trenera Pochettino. Jeszcze przed przerwą Espanyolowi udało się wyjść na prowadzenie i wydawało się, że faworyzowany zespół z Katalonii wywiezie cenne zwycięstwo z andaluzyjskiego stadionu. Cordoba stanęła jednak na wysokości zadania i potrafiła wykorzystać swoje sytuacje bramkowe. Niewątpliwie pomogła im czerwona kartka dla bramkarza gości.

Gospodarze nie wykorzystali wprawdzie rzutu karnego podyktowanego w 3. minuty po wyrzuceniu Casilli, jednak w ostatnich 10 minutach meczu zdominowali całkowicie wydarzenia na boisku. W 81. i 85. minucie, Cordoba strzeliła dwie bramki, wygrywając w ten sposób pierwszy mecz z graczami ze stolicy Katalonii. Co ciekawe, Espanyol kończył ten mecz w dziewięciu - po dokonaniu trzech zmian, kontuzji doznał bramkarz Espanyolu i przepisy wciąż były w tym przypadku bezlitosne - między słupkami musiał stanąć wówczas gracz z "pola."

W drugim czwartkowym meczu, jak można było zakładać, Valencia nie pozwoliła Sevilli wywieźć dobrego rezultatu z Mestalla. "Nietoperze" pokonali minimalnie przyjezdnych 1:0. Mecz obfitował w dużą ilość kartek koloru żółtego.