42036 miejsce

Puchar Króla: Kryzys Atletico. Levante odrobiło straty

Środowe spotkania Pucharu Króla należały do najbardziej emocjonujących. Albacete sprawiło nie lada niespodziankę i wyeliminowało Atletico. Levante odrobiło straty z pierwszego meczu, a Racing, mimo przegranej, pokonał Rayo Vallecano.

W środę aż 20 zespołów walczyło o dalszy byt w Copa del Rey. 1/8 finału zapowiada się bardzo ciekawie, a wszystko przez niespodzianki do jakich doszło w 10 rozegranych 21 grudnia meczach.

Albacete ostatecznie wyeliminowało Atletico Madryt. Przyjezdni z La Manchy wygrali 1:0, strzelając bramkę już w pierwszej minucie spotkania. Klub ze stolicy z meczu na mecz pokazuje że jest w iście fatalnej formie i zmiana trenera wydaje się być coraz bliższa.

Granada była bardzo bliska odrobienia strat z pierwszego meczu z Realem Sociedad. W pierwszym meczu Baskowie wygrali 4:1. W środę, Granada od 67. minuty prowadziła 2:0 i potrzeba było tej drużynie zaledwie jednej bramki do awansu. RSSS zdołał jednak na 3 minuty przed końcem strzelić bramkę honorową, która pogrzebała ostatecznie plany na awans dla andaluzyjskiej ekipy.

Gracze Levante zasługują na słowa uznania. Niełatwo jest bowiem odrobić tak niekorzystny rezultat, jaki ekipa z Walencji zanotowała w pierwszym pojedynku z Deportivo La Coruna. W Galicji Levante przegrało 1:3, lecz na swym stadionie, po doliczonym czasie gry i dwóch czerwonych kartkach dla "Depor", Levante zwyciężyło 4:1 pieczętując w ten sposób awans do 1/8 finału Pucharu Króla.

Sceny grozy przeżywali za to kibice Malagi. Ich ulubieńcy w ostatnich minutach meczu uratowali zwycięstwo w dwumeczu. W pierwszym pojedynku Malaga wygrała na wyjeździe z Getafe 1:0, a w meczu w Maladzie, Getafe prowadziło do 86 minuty 2:1. Rende trafił jednak na 2:2 i kończąca w dziesiątkę Malaga znajduje się w gronie 16 zespołów, które zagrają w kolejnej fazie rozgrywek. W dziesiątkę kończyli także przyjezdni z Getafe.