Puchar Króla: Pewna wygrana Barcelony. Sociedad blisko awansu

W środę, tj. 4. stycznia, rozegrano kolejne spotkania krajowego pucharu w Hiszpanii. Real Sociedad pokonał przed własną publicznością Mallorcę 2:0, zaś Barcelona zdemolowała przyjezdnych z Pampeluny 4:0. Była to 1000. wygrana na Camp Nou.

Camp Nou obejrzało po raz tysięczny zwycięstwo swych pupili / Fot. 1997, GNU 1.2, CC.3.0, domena publicznaJak można było się spodziewać, obaj gospodarze środowych spotkań stanęli na wysokości zadania i pokazali rywalom, że awans do 1/4 finału Pucharu Króla nie będzie dla nich łatwy.

Pierwsi zagrali piłkarze Realu Sociedad San Sebastian z Mallorcą. Baskowie potwierdzili, że są ostatnio w dobrej formie, jak i że dobrze radzą sobie na własnym terenie. RSSS pokonał gładko 2:0 Mallorkę, która by awansować dalej, będzie musiała zagrać na więcej niż 100 procent w rewanżu. Każda bramka strzelona przez graczy z miasta, w którym odbywa się co roku festiwal filmowy, mocno skomplikuje życie zawodnikom z Balearów.

Dwa mecze w tym sezonie i Blaugrana "prowadzi" 12:0 - w meczu ligowym Barcelona wygrała z Osasuną aż 8:0, zaś w środę, w ramach Pucharu Króla, zawodnicy Pepa Guardioli strzelili o połowę mniej bramek względem poprzedniego starcia - 4:0.

FC Barcelona, której kluczowi zawodnicy narzekali na grypę w dniu meczu, zwyciężając 4:0 z Osasuną, odniosła tysięczną wygraną na Camp Nou w historii. W tym jakże jubileuszowym dla Barcelony dniu, bramki zdobywali Cesc Fabregas (dwie) oraz Leo Messi (również dwie), który co ciekawe otrzymał ostatecznie pozwolenie na grę i pojawił się na placu gry kilkanaście minut po przerwie.