61361 miejsce

Puchar Króla. Real pokonał Malagę, kolejne Gran Derby już w styczniu?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Malagę 1:0 i awansował do kolejnej fazy Copa del Rey. Królewscy prawdopodobnie zagrają w niej z Barcą. Z kolei Mallorca niczym walec drogowy przejechała się po przyjezdnych z Kraju Basków - Realu Sociedad.

Sonda

Kolejne Gran Derby w styczniu?

/ Fot. PAP/EPA/JORGE ZAPATANie ma rzeczy niemożliwych - jeszcze w dniu meczowym wydawało się, że Mallorca nie da rady Realowi Sociedad i pożegna się z rozgrywkami Pucharu Króla. Futbol to jednak sport pełen niespodzianek i po przegranym pierwszym spotkaniu w San Sebastian 0:2, Mallorca rozgromiła przyjezdnych z Baskonii aż 6:1!

Zaczęło się korzystnie dla gości, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie po bramce Ifrana. Sociedad strzeliło jeszcze jednego gola, lecz trafienie zostało nieuznane. Wtedy gospodarze rzucili się do wściekłego ataku. Od 34. do 40. minuty Mallorca trafiła do bramki Realu Sociedad aż cztery razy! Bramka na 4:1 była kuriozalna. Można ją zobaczyć w galerii madryckiego dziennika AS.

Po przerwie podopieczni Caparrosa nie zwolnili tempa i dobili rywali, strzelając kolejne dwie bramki w 6 minut (między 53., a 59. minutą - przyp. red.). Po dwa trafienia zanotowali Castro i Hemad, zaś po golu strzelili Nunez oraz Alfaro.

Mallorca jest już zatem w 1/4 finału Copa del Rey i zagra z kimś z pary Athletic Bilbao - Albacete (w pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis).

W ćwierćfinale rozgrywek jest już także... Mirandes! Trzecioligowiec obronił wynik sprzed tygodnia i zremisował na wyjeździe 1:1 z Racingiem Santander, który kończył mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Bernardo. Munitis z Racingu najpierw uszczęśliwił cały stadion w stolicy Kantabrii, jednak ostatnie słowo należało do Infante - strzelca wyrównującego gola dla Mirandes (zawodnik wykonał rzut karny).

Kolejnym przeciwnikiem trzecioligowego klubu będzie zwycięzca pojedynku Espanyol - Córdoba (Espanyol uległ w poprzednim tygodniu 1:2 na wyjeździe - przyp. red.).