Puchar Króla: Trzecioligowy Mirandes wyeliminował Espanyol! [Wideo]

Skazywany na porażkę Mirandes pokonał 2:1 Espanyol Barcelona i jest już w półfinale Copa del Rey! Trzecioligowiec wykorzystał dobry wynik osiągnięty w pierwszym meczu na wyjeździe i aktualnie czeka na kolejnego przeciwnika.

/ Fot. EPA/AVELINO GOMEZKibice klubu Mirandes należą teraz do najszczęśliwszych na świecie. Drużyna występuje w Segunda B (odpowiednik trzeciej ligi), a eliminuje raz za razem drużyny z Primera Division. Ostatnią ofiarą ich odważnej gry był Espanyol Barcelona.

Pierwsza połowa meczu, która odbywała się w miejscowości Miranda de Ebro (prowincja Burgos, region Kastylii i Leonu), nie przyniosła żadnych goli. Taki wynik na pewno zadowalał "Papużki" z Barcelony.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania, goście strzelili bramkę na 0:1. Fonte, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ekwilibrystycznym strzałem skierował piłkę do siatki Nauzeta. Mirandes by awansować musiał strzelić 2 bramki.

W 57 minucie, gola strzelili gospodarze, a stadion oszalał z radości - Infante oddał kąśliwy strzał na bramkę Casilli i zdobył jakże ważną dla Mirandes bramkę. Mecz nabierał rumieńców.

Przez długi czas kibice goli nie widzieli, jednak pod koniec ponownie "ożywili" się gracze trzecioligowca i w 92 minucie spotkania strzelili gola na 2:1. Blisko 6 tys. widzów zgromadzonych na Estadio Municipal de Anduva ponownie wydało z siebie okrzyk radości, a strzelcem, jak się okazało, zwycięskiego gola był Caneda. Gracz Mirandes trafił głową po dośrodkowaniu Infante.

Mirandes pokonał Espanyol Barcelona 2:1 i awansował do półfinału Copa del Rey. Trzecioligowiec zagra z kimś z pary Athletic Bilbao - Mallorca.