Puchar Króla: Valencia uzupełniła grono półfinalistów [Wideo]

"Nietoperze" nie dały najmniejszych szans rywalowi "zza miedzy" - Levante - i wygrały w dwumeczu aż 7:1. W czwartek 26 stycznia, Valencia wygrała 3:0 na wyjeździe i awansowała do ostatniej czwórki Copa del Rey.

Stadion Valencii CF / Fot. Wolna licencjaValencia w ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Króla, z ogromną łatwością rozprawiła się z Levante. Przyjezdni wygrali 3:0 i awansowali do 1/2 finału, gdzie czeka na nich triumfator podwójnego Gran Derby - FC Barcelona.

3:0 - takiego wyniku potrzebowało Levante, by wyeliminować lokalnego rywala i znaleźć się w ostatniej czwórce rozgrywek. Plan nie został wykonany w 100 procentach, a wynik 3:0 osiągnęli "Los Ches".

Dwa szybkie trafienia między 25., a 30. minutą pozbawiły graczy Levante jakichkolwiek marzeń o udziale w półfinale Pucharu Króla. Aduriz i Piatti dali Valencii swoimi golami, ogromny komfort gry.

Levante spotkanie kończyło w dziesiątkę, zaś na pięć minut przed końcem, Piatti strzelił swojego drugiego gola w meczu i trzeciego dla Valencii. Wynik końcowy w dwumeczu, był najwyższym z wszystkich ćwierćfinałów (7:1).

Półfinały, czyli kto z kim i kiedy

Athletic Bilbao z Mirandes oraz FC Barcelona z Valencią - oto ostatnia czwórka Pucharu Króla. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mają Baskowie z Bilbao, lecz Mirandes "wyrzuciło" już z CdR trzy zespoły z Primera Division.

Barcelona z kolei, groźniejszego przeciwnika niż Real mieć już nie powinna, a zatem awans do finału wydaje się być formalnością. Powinien, lecz w obliczu plagi kontuzji w zespole, Valencia wcale łatwym rywalem nie będzie.

Półfinały odbędą się 1 oraz 8 lutego. Zapowiedź ukaże się na łamach W24.pl wkrótce, zaś w dniu meczów zapraszamy na relacje na żywo.