Facebook Google+ Twitter

Puchar Mazowsza w kolarstwie MTB XC

W sobotę w Nadmie koło Kobyłki odbyły się Mistrzostwa Warszawy, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek MTB oraz kolejny etap Pucharu Mazowsza MTB XC. W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Organizatorzy starają się wzorować na najlepszych i równać do nich. Trasa wyścigu uległa więc modyfikacji, w porównaniu z ubiegłoroczną i była bardziej wymagająca i mocniej zróżnicowana. Wiele singiel tracków, piaszczystych, usianych korzeniami zjazdów i podjazdów wymagających znajomości techniki jazdy MTB . Dla starszych grup wiekowych specjalnie zbudowane dropy. Stopień trudności zmieniał się wraz z wiekiem. Najmłodsi rywalizowali na mniej wymagających leśnych duktach, a najtrudniej mieli juniorzy i elita.Karolina Chojecka / Fot. LG
Trasę tę uznał za zbyt trudną instruktor młodziczek z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i wraz z podopiecznymi zbojkotowali zawody. Namawiał również inne kluby do zaniechania uczestnictwa w wyścigu. Na objeździe trasy zawodniczki z BDC miały bowiem problem z niektórymi fragmentami i szkoleniowiec najwyraźniej uznał, że jego młode podopieczne nie dadzą sobie rady. Zastanawiam się czego się spodziewali po tych zawodach? Leśnej przejażdżki? To przecież Mistrzostwa Mazowsza MTB XC, a nie spacer po lesie. Nawet nie chcę słyszeć co mówili o Mistrzostwach Polski, gdzie wyścig odbywa się na dużo cięższych terenach…
Ci co wzięli udział w rywalizacji z pewnością tego nie żałowali. Mówili wręcz, że jest to jedna z najlepszych tras przygotowanych do MTB XC na Mazowszu. Bogusław Lipowiecki na portalu społecznościowym umieścił taki oto wpis tuż po zawodach: „Patryk (Białek przyp. Red.) super trasę wyznaczyłeś. Wyciśnięte z terenu wszystko co najlepsze. Oznakowanie wzorowe. Wielkie dzięki! Niech się od Ciebie uczą inni.”

Od lewej Kamil Lach UKK Huragan Wołomin i Dominik Gajewski SK Bank Team / Fot. LGNa pierwszy ogień poszli Żaki. Mieli do pokonania dystans 5 km. Tytuł Mistrza Warszawy i kolejne pierwsze miejsce w Pucharze Mazowsza wywalczył Dominik Gajewski z SK Bank Team. Z minutą straty do lidera przyjechał Kamil Lach z UKK Huragan Wołomin, a trzeci na mecie zameldował się Dawid Skwarka.Dawid Skwarka był trzeci wśród Żaków / Fot. LG
Nieco starsi młodzicy i młodziczki walczyli równie zacięcie. Wśród dziewcząt podium kształtowało się następująco: Agnieszka Szpocińska LKK Luks Sławno, Patrycja Hałubińska LKK Luks Sławno i Aleksandra Lach UKK Huragan Wołomin. Chłopcy walczyli na dystansie 12 km. Złoto powędrowało do Arkadiusza Wacha LKK Luks Sławno, srebro do Rafała Tomkiela UKS Wygoda Białystok, brąz do Miłosza Ośko z WKK.
Podium w kat. juniorek i juniorek młodszych. Całe należy do Warszawskiego Klubu Kolarskiego. / Fot. LGW kategorii juniorek i juniorek młodszych walka toczyła się w zasadzie wśród podopiecznych Błażeja Maresza z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Pierwsza była Klaudia Czabok, druga Karolina Chojecka a trzecia Antonina Białek. Juniorzy na start / Fot. LGInaczej przedstawiała się końcowa klasyfikacja wśród juniorów młodszych. Złoto wywalczył Tomasz Budziński z LKK Luks Sławno, srebro Karol Ostaszewski z Prolog Jabłonna, a brąz Marcin Budziński LKK Luks Sławno.
Na podium juniorów ponownie dominacja WKK. Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Nienałtowski (WKK), ze stratą jednego okrążenia zakończył wyścig Bartosz Lesiuk (WKK), a trzeci kreskę przekroczył Bartłomiej Molenda z UKK Huragan Wołomin.
Wśród elity Kobiet i Mężczyzn na podium stanęli: Marta Turboś Integral Collections MTB Team (1), Marta Bazańska Sante BSA Whistle Team (2), Maciej Jeziorski Sante BSA Whistle Team (1), Paweł Król Warszawski Klub Kolarski (2), Jarosław Wolcendorf Jakobcycles.com (3).
Kategoria masters zakończyła wyścig z następującymi wynikami:
Masters I
1 miejsce Piotr Truszczyński Komobike
2 miejsce Piotr Abrmaczyk Warszawski Klub Kolarski
3 miejsce Adam Ostrowski Skleprowerowy.pl Masters II
1 miejsce Piotr Dziedzic UKS Brzeziny MTB XC.pl
2 miejsce Ireneusz Kowalski Superdrob Bike Team

Aleksandra Lach UKK Huragan Wołomin zwyciężczyni Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików MTB XC / Fot. LGW Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza Młodzików i Młodziczek trzy medale trafiły do podopiecznych Patryka Białka (UKK i RKS) i trzy do Błażeja Maresza z WKK (3/3). Na jedynce stanęła Aleksandra Lach z UKK Huragan Wołomin, drugie miejsce przypadło Ani Gdańskiej WKK, a trzeci stopień podium Oliwii Ołdak RKS Family Active. Wśród młodzików złoto wywalczył Miłosz Ośko WKK, srebro Konrad Czabok WKK, a brązowy medal powędrował do Dominika Kucharka z RKS Family Active.
Finał Pucharu Mazowsza już 21 września na warszawskim Ursynowie. Kto zgarnie najwyższe trofeum w klasyfikacji generalnej? W niektórych kategoriach wiekowych już teraz można wskazać zwycięzcę, w innych walka będzie toczyła się do samego końca.
Maiej Petryszyn i Mikołaj Nowacki z UKK Huragan Wołomin / Fot. LG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.