Puchar Niemiec. Borussia Dortmund rozgromiła Hannover 96

W meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec rozegranym na Signal Iduna Park w Dortmundzie, miejscowa Borussia pewnie pokonała Hannover 96. Bramki dla Borussii zdobyli Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski.

/ Fot. EPA/BERND THISSENBroniąca zdobytego w poprzednim sezonie Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała Hannover 5:1 i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek. W podstawowym składzie drużyny mistrza Niemiec znaleźli się Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. W zespole Hannoveru na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął Artur Sobiech.

Od samego początku tego meczu do ataku ruszyli gospodarze. Już w drugiej minucie Borussia za sprawą Mario Goetze obejmuje prowadzenie. Grosskreutz podaje głową do Goetze, a ten strzela pewnie do pustej bramki. Cztery minuty później fantastyczna okazja Lewandowskiego, kapitalnie jednak strzał Polaka broni Zieler.

W 18 minucie gola strzela Jakub Błaszczykowski. Po ominięciu dwóch rywali, podaje do Reusa, ten z klepki odgrywa prostopadle z powrotem do Polaka. Błaszczykowski uderza w bramkarza, jednak piłka ostatecznie ląduje w bramce. Gospodarze nie rezygnowali z podwyższenia rezultatu. Ich wysiłki przyniosły efekt w 39 minucie. Drugą bramkę w tym spotkaniu strzela Goetze. Reprezentant Niemiec zdobył ją z rzutu wolnego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Obrońcy trofeum pewnie prowadzą 3:0

Początek drugiej połowy nie wskazywał na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Najpierw w 48 minucie pomysłowa akcja Błaszczykowskiego zakończona niecelnym strzałem z dystansu. W 50 minucie goście marnują wyśmienitą okazję do strzelenia gola. Po świetnym podaniu, Schlaudraff marnuje sytuację sam na sam z Weidenfellerem. W 52. minucie kolejna świetna okazja Lewandowskiego. Polak świetnie znalazł sobie miejsce do oddania strzału, jednak Zieler po raz kolejny popisuje się znakomitą interwencją. W 60 minucie Lewandowski zdobywa gola, jednak sędzia słusznie odgwizduje w tej sytuacji spalonego.