24408 miejsce

Puchar Niemiec. Borussia pokonała Dynamo. Bramka Lewandowskiego

Stadion Borussi Dortmund / Fot. DerHans04, C.C. 3.0W meczu Pucharu Niemiec, Borussia Dortmund pokonała Dynamo Dresden 2:0 (1:0). Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

W drugiej rundzie Pucharu Niemiec, Borussia na swojej drodze spotkała Dynamo Dresden, które jest beniaminkiem 2. Bundesligi. Od początku do końca spotkania widać było przepaść, która dzieli oba zespoły. Goście starali się ambicją i walką dorównać mistrzowi Niemiec, jednak aby uzyskać korzystny wynik brakowało im umiejętności czysto piłkarskich.

Mimo tego, że od pierwszych minut Borussia ruszyła do ataku, to pierwszy celny strzał na bramkę oddało Dynamo. Pewnie w bramce gospodarzy czuł się jednak zastępca Weidenfellera, Mitch Langerak. W kolejnych akcjach zespół z Dortmundu zaczął stwarzać sobie dogodne sytuacje. Najpierw próbował Subotic, jednak piłka po jego strzale głową nieznacznie minęła bramkę. Następnie swoich szans szukali Grosskreutz, Kagawa i Bender. Żaden z nich nie potrafił jednak znaleźć sposobu na bramkarza gości.

W 30. minucie gry Borussia objęła prowadzenie. Piłkarz występujący niegdyś m.in. na boiskach na Sadybie, Robert Lewandowski najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pokonał golkipera Dynama.

Po objęciu prowadzenia gospodarze spokojnie prowadzili atak pozycyjny i czekali na kolejnego gola. Do przerwy nie udało się podwyższyć wyniku, Borussia prowadziła z Dynamem 1:0.