Puchar Niemiec. Borussia zmiażdżyła Bayern w finale

W finałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 5:2 (3:1).

Stadion Borussii Dortmund. / Fot. Urby2004, C.C. 3.0W finałowym spotkaniu Pucharu Niemiec, Borussia Dortmund rozgromiła Bayern Monachium 5:2 (3:1) i w efektowny sposób przypieczętowała swoją tegoroczną dominację w Niemczech. Przypomnijmy, iż podopieczni Juergena Kloppa zostali również mistrzami Niemiec. Po raz kolejny ogromny udział w zwycięstwie mieli Polacy, a zwłaszcza były Diabełek znad Jeziorka Robert Lewandowski, który zdobył trzy bramki.

Spotkanie zostało praktycznie rozstrzygnięte w pierwszej połowie, po której BVB prowadziło 3:1. Pierwszego gola Borussia zdobyła już w trzeciej minucie meczu. Strzelcem bramki był Kagawa, a dogrywał mu Błaszczykowski. Szybko objęte prowadzenie wprowadziło dużo animuszu do gry Borussii, która chciała pójść za ciosem. Brakowało jednak dokładności, a obrona Bayernu była również o wiele bardziej skoncentrowana i pewna. Mimo większego zagrożenia, które stwarzała Borussia, to właśnie Bawarczycy zdobyli gola. Weidenfeller faulował w polu karnym Gomeza, a jedenastkę na bramkę zamienił Robben. Mecz wyrównał się, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy, BVB znów ruszyło do ataku. Na prowadzenie swój zespół wyprowadził Hummels, pewnie wykonując rzut karny, podyktowany na Błaszczykowskim. Jeszcze w doliczonym czasie gry Lewandowski podwyższył wynik na 3:1 po świetnej asyście Kagawy. Do przerwy Borussia prowadziła z Bayernem 3:1.

Na początek drugiej połowy oba zespoły wyszły bardzo spokojnie. Borussia nie forsowała tempa, a Bayern bał się do końca odłsłonić, aby nie nadziać się na groźny kontratak mistrzów Niemiec. W 58. minucie marzenia Bawarczyków o korzystnym wyniku już ostatecznie przepadły, gdyż znów do siatki trafł Lewandowski. Na kwadrans przed końcem spotkania nikłe nadzieje na sukces przywrócił Bayernowi Ribery, jednak w 81. minucie wynik spotkania na 5:2 ustalił Robert Lewandowski, dla którego było to trzecie trafienie w tym spotkaniu. Do końca meczu Borussia wynik nie uległ zmianie i Dortmundczycy mogli cieszyć się z drugiego trofeum w tym roku.

Wygrana w finale Pucharu Niemiec było piątym z rzędu zwycięstwem Borussii nad Bayernem Monachium. BVB w wyraźny sposób podkreślili swoją dominację w Niemczech, w których zdobyli dublet oraz ustanowili rekord Bundesligi pod względem zdobytych punktów.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 5:2 (3:1)
Bramki: Kagawa (3), Hummels (41), Lewandowski (45), (58) i (81) - Robben (25), Ribery (75)