Puchar Polski: Dąbrowa Górnicza awansuje do finału!

Dąbrowa Górnicza po dzisiejszej wygranej 3:0 z Treflem Sopot, jako druga drużyna wywalczyła sobie awans do finałowego turnieju Pucharu Polski. Pierwszą jest BKS Aluprof Bielsko-Biała. Finał odbędzie się w najbliższy weekend w Poznaniu.

MKS Dąbrowa Górnicza awansował do turnieju finałowego. / Fot. Bartłomiej DubielPierwsze spotkanie Trefla Sopot z Dąbrową Górniczą skończyło się dla drużyny z Trójmiasta sromotną porażką (0:3). Udało im się zdobyć tylko pięćdziesiąt punktów. Dzisiejszy mecz nie przyniósł niczego nowego, bowiem dąbrowianki kolejny raz pewnie i bez straty seta pokonały I-ligowy Trefl Sopot.

Choć pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń, dąbrowianki szybko nadgoniły straty. I mimo tego, że kluby po drodze remisowały, to od stanu gry 9:11 zaczęła się parada Dąbrowy Górniczej. Drużyna ta przewyższała przeciwniczki w wielu aspektach gry, a przede wszystkim miażdżyła Sopot swym atakiem. Set zakończył się wynikiem 18:25.

Druga odsłona spotkania przyniosła spore zmiany w składzie Dąbrowy Górniczej. Trener Waldemar Kawka wymienił aż cztery zawodniczki z podstawowej szóstki. Ciekawą informacją jest, iż w dwóch przeciwnych drużynach kibice mogli podziwiać grę matki z córką - (Magdaleny i Izabeli Śliwy). Trefl nie potrafił jednak wykorzystać przewagi nad osłabionym składem. Tracił punkty seriami i chociaż próbował odrobić straty, to set zakończył się wynikiem 20:25.
Trefl Sopot (żółte koszulki) i tym razem nie dał rady Dąbrowie Górniczej. / Fot. Dariusz Chećko
Trzecia i zarazem ostatnia część dzisiejszego meczu mogła dać nadzieję Treflowi na wyrwanie chociaż jednego seta. Tak się jednak nie stało, ponieważ drużyna z Sopotu nie potrafiła wykorzystać kilkupunktowej przewagi (np. 7:4, 13:11). Popełniając proste błędy, traciła cenne oczka. I w tym secie Dąbrowa punktowała seriami, które sporadycznie przerywał Sopot. Emocje przyniosła jeszcze końcówka spotkania, gdy Sadowska zepsuła pierwszą meczową zagrywkę, posyłając piłkę w aut, a następnie zapunktował blok Sopotu. Ostatecznie jednak gospodynie przegrały 21:25, a cały mecz 0:3.

Składy zespołów:

Trefl Sopot: Szymańska, Sołodkowicz, Naczk, Kaliszuk, Nuszel, Toborek, I.Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus, Rzenno, Kruk.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Haładyn, Sieczka, Liniarska, Pura, Szczurek, Gajgał, Strasz (libero) oraz Sadowska, Śliwa, Lis, Wilczyńska.