Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18270 miejsce

Puchar Polski dla AST!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-01-15 11:35

7 stycznia na Długiej Polanie (Nowy Targ) odbyła się I edycja cyklu Pucharu Polski. Reprezentacja AST pokazała klasę. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium. W jednym dniu odbyły się starty zarówno giganta, jak i slalomu. W kategorii seniorów obie konkurencje wygrali nasi zawodnicy, dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli niepokonani Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane) oraz Weronika Biela (AZS Zakopane).

 / Fot. ASTDrugie miejsce w obu konkurencjach zajęła Natalia Ficek (AZS Zakopane). W Slalomie na drugiej lokacie zawody skończył Andrzej Gąsienica-Daniel (AZS Zakopane), który w slalomie gigancie pomimo upadku w pierwszym przejeździe był 4.
Także Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane) zwyciężył w slalomie w swojej kategorii. Warto wspomnieć, że reszta zawodników trenujących pod fachowym okiem naszego trenera Michała Sitarza popisała się wysoką formą. Hanka Gąsienica-Mikołajczyk była bezkonkurencyjna, dwa razy zwyciężyła, Karolina Słowakiewicz oraz Michał Nowaczyk dwa razy na podium, Katarzyna Bachulska również podium.

 / Fot. ASTDla młodszych zawodników były to pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jednego z ważniejszych startów w ich sezonie, zapowiada się dobrze. Przykrym faktem jest tylko, że najprawdopodobniej najlepsi z nich nie będą mogli pokazać się na tych zawodach, ponieważ termin koliduje z EYOWF ( European Youth Olympic Winter Festival), gdzie najprawdopodobniej nasz młody, zdolny: Oskar Kwiatkowski będzie reprezentantem Polski. "Mimo wszystko fajnie będzie porównać się z najlepszymi na świecie chłopakami w moim wieku, jest forma więc będzie dobrze. Szkoda tylko, że prawdopodobnie stracę podstawę do stypendium, bo start na OOM był mi potrzebny" - mówi Oskar. Wszyscy będziemy trzymać za niego kciuki.

Nieobecną na tych zawodach Karolinę Sztokfisz (AZS Zakopane) powstrzymała ważna sprawa: Kala starowała w kolejnej edycji Pucharu Świata (Bad Gastein).

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.