5539 miejsce

Puchar Polski: Interpomex Będzin nie położył się przed Skrą Bełchatów

We wczorajszym meczu Pucharu Polski, MKS MOS Interpromex Będzin przegrał ze Skrą Bełchatów 0:3 (18:25, 22:25, 23:25). Zawodnicy z Będzina nie mają się czego wstydzić, ponieważ wysoko postawili poprzeczkę Mistrzom Polski.

/ Fot. Nula (Anna Kłeczek)/CC 3.0Pierwszy set spotkania od początku był wyrównany. Będzinianie próbowali dotrzymać kroku zawodnikom gości i tak było do drugiej przerwy technicznej (13:16). Po niej podopieczni trenera Nawrockiego (Skra) odskoczyli na pięć punktów (13:18), przy stanie 16:21, Mariusz Wlazły popisał się kapitalną zagrywką, a bełchatowianie nie oddali prowadzenia do końca seta i wygrali 18:25.

W pierwszym secie bełchatowianie pokazali swoje doświadczenie i wygrali końcówkę seta, ale w drugim nie było już tak łatwo. Od początku drugiego seta gospodarze pokazali że nie oddadzą łatwo tego spotkania i wyszli szybko na prowadzenie 4:2. Ten stan nie trwał zbyt długo, bo Skra wyrównała za sprawą Plińskiego. Gdy przy stanie 17:19 Kurek obił blok i piłka spadła poza boisko, wszystko wskazywało na to, że powtórzy się scenariusz z pierwszego seta, ale gdy na tablicy był wynik 18:21 pomylił się w ataku Mariusz Wlazły i końcówka była nerwowa. Znów lepsi okazali się przyjezdni i wygrali 22:25.

Trzeci set to od początku walka punkt za punkt. Siłą gospodarzy była gra drużynowa, natomiast u gości mnożyły się błędy. Jeden z nich wykorzystał Sławomir Szczygieł. Po złym przyjęciu doprowadził do remisu 17:17. Przy stanie 19:20 zagrywał jeden z zawodników MKS-u. Trafił w boisko, ale sędzia widział to inaczej. W końcówce MKS próbował jeszcze walczyć, ale nie udało się ugrać chociaż jednego seta. Wynik 23:25.

W Będzinie hala wypełniona była po brzegi. Rewanż już w piątek 6 stycznia w Bełchatowie.