Puchar Polski. Lech lepszy od Polonii Warszawa

W środowy wieczór odbyło się rewanżowe spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski pomiędzy Polonią Warszawa a Lechem Poznań. W pierwszym spotkaniu górą była drużyna z Warszawy, która na Bułgarskiej wygrała 1:0. W drugim meczu Lech zwyciężył 2:1.

Dla Lecha Poznań Puchar Polski to prawdopodobnie jedyna droga, aby zagrać w pucharach europejskich, dlatego dla klubu i piłkarzy Lecha to jeden z głównych celów do zrealizowania.

Po pierwszym spotkaniu przy Bułgarskiej górą okazała się drużyna Polonii, która po samobójczym trafieniu Arboledy wygrała 1:0. Dzisiaj oba kluby spotkały się ponownie w spotkaniu rewanżowym. Tym razem to drużyna Lecha przyjechała na Konwiktorską.

Początek meczu znakomicie rozpoczął się dla Kolejorza. Już w 4. minucie rzut karny dla Lecha wykorzystał Bosacki, zmieniając wynik na 1:0. Dwadzieścia minut później po ładnym dośrodkowaniu Kikuta piłkę do siatki skierował Bartosz Ślusarski, i zespół trenera Bakero prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą piłkarze Polonii zdobywają bramkę kontaktową za sprawą Adama Kokoszki. Do przerwy Lech prowadził zatem 2:1 i taki wynik premiował awansem klub z Poznania.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. W 63. minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Euzebiusz Smolarek. Mimo przewagi, Polonii nie udało się wykorzystać sytuacji i wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Lech wygrał z Polonią 2:1.

Kolejarzowi udał się rewanż. Dzięki temu zwycięstwu Lech Poznań awansował do półfinału Pucharu Polski.

Składy zespołów:

Polonia: Przyrowski - Kokoszka, Jodłowiec, Sadlok, Cotra - Bruno, Rachwał, Trałka, Smolarek - Mierzejewski - Sobiech

Lech: Kotorowski - Kikut, Arboleda, Bosacki, Gancarczyk - Mikołajczak, Murawski, Injac, Kriwiec, Ślusarski - Rudnevs