43647 miejsce

Puchar Polski nie dla Wisły Kraków!

Sensacyjnie zakończył się mecz w Krakowie, gdzie Wiła walczyła z drugoligowym Ruchem Chorzów o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wisła Kraków nie zdobędzie Pucharu Polski, wicemistrzowie Polski ulegli Ruchowi Chorzów 1:2

Biała Gwiazda nie zdołała pokonać niżej notowanego rywala przegrywając 1:2. Prowadzenie dla gości zdobył w 20. minucie Grzegorz Baran i na przerwę podopieczni Dragomira Okuki schodzili ze stratą jednego gola.

Druga część spotkania przyniosła kibicom Wisły jeszcze większe rozczarowanie. Ich pupile zamiast doprowadzić do remisu stracili drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców w 71. minucie wpisał się Przemysław Łudziński. Jednak minutę później Paweł Brożek zdobywając bramkę dla wiślaków wlał nadzieję w serca kibiców. Okazało się, że trafienie było tylko honorowym dla krakowian.

Chorzowski zespół jest drugim obok Radomiaka Radom zespołem spoza Orange Ekstraklasy, który zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:2 (0:1).
Wisła: Mariusz Pawełek, Michael Error Thwaitle, Maciej Stolarczyk, Dariusz Dudka, Nikola Mijajlovic, Marek Penksa ( 71, Juan Paulista), Norbert Varga, Mauro Cantoro (61, Radosław Sobolewski), Piotr Brożek, Branko Radovanovic (46, Paweł Brożek), Paweł Kryszałowicz
Ruch: Sebastain Nowak, Marcin Makuch, Grzegorz Baran, Ireneusz Adamski, Michał Osiński, Wojciech Grzyb (85, Michał Brzozowski), Grzegorz Bonk, Michał Pulkowski, Piotr Ćwielong (82, Grzegorz Domżalski), Grażvydas Mikulenas, Przemysław Łudziński.
Sedziował: Hubert Siejewicz.