Facebook Google+ Twitter

Puchar Polski OFF-ROAD PL startuje z W24.pl

W tegorocznej 13. edycji Pucharu Polski OFF-ROAD PL zmierzą się ze sobą najlepsi off-roaderzy w Polsce. Rajd odbędzie się w terminie 30 maja -2 czerwca 2013 roku na terenie poligonu w miejscowości Nowa Dęba (województwo podkarpackie).

 / Fot. Nowa Dęba 2012// FOTO: ORGZawodnicy w tym roku będą rywalizować w dwóch klasach Extreme i Adventure. I tak: 30 maja w czwartek od 10.00 do 15.00 będą trwały badania techniczne załóg startujących w PP, a dwie godziny później o 17.00 rozpocznie się start do prologu na torze off-road na tyłach ul. Kościuszki (tzw. zalewem w Nowej Dębie).

Dzień później zawodnicy wyjadą na dwa z pięciu etapów w całym PP o 7.00 (13.00 - zamknięcie mety) i o 14.00 (20.00 - zamknięcie mety).

W trzecim dniu Pucharu Polski zawodnicy wyjadą na trzy ostatnie etapy o 7.00 (13.00 - zamkniecie mety), o 14.00 (20.00 - zamknięcie mety) i ostatni nocny odcinek rozpocznie się o 23.00, a zakończy o 4.00 zamknięciem mety. Oficjalne wyniki Pucharu Polski OFF-ROAD PL i rozdanie nagród w niedzielę (2.06.2013) o godzina 09:00 w Nowa Dęba, Hotel Szypowski (ul. Szypowskiego).

- Do tej pory zawodnicy ścigający się w klasie aut o mniejszych modyfikacjach technicznych – Adventure, byli zobowiązani do takiego przygotowania swoich pojazdów, by auta w kwestii wyglądu i zastosowanych modyfikacji, do słupka B nie odróżniały się w sposób znaczący od pojazdów seryjnych. - mówi Grzegorz Surowiec, kierownik i pomysłodawca Pucharu Polski. - W tym roku postanowiliśmy złagodzić nieco wymagania w stosunku do uczestników startujących w tej klasie. W tegorocznej edycji i postanowieniach regulaminowych, zasadniczym wyróżnikiem stanowiącym o przydziale do poszczególnych klas będzie rodzaj wyciągarki zamontowanej w aucie. Jest to wyraźne wyjście naprzeciw zawodnikom, którzy chcieliby zakwalifikować się do klasy Adventure. - dodaje.

Udało mi się ustalić, iż obecnie jest zapisanych 42 załogi, które wystartują w rundzie pucharowej. Zapisy nadal trwają.

A ja już teraz zapraszam Państwa do pozostania z W24.pl i śledzenia wydarzeń z Nowej Dęby na bieżąco!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.