Facebook Google+ Twitter

Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwon-do

5-7 marca 2010 r. w Sandomierzu odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwon-do. Organizatorem i głównym gospodarzem turnieju był Kielecki Sportowy Klub taekwon-do. Puchar Polski został rozegrany pod honorowym patronatem pana Jerzego Borkowskiego, Burmistrza Miasta Sandomierz.

Walka: Ilona Działa vs. Magda Kosobudzka / Fot. Jerzy JedutZawody Pucharu Polski Seniorów były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do kadry reprezentacji Polski oraz sprawdzianem dla obecnych kadrowiczów przed Mistrzostwami Europy. Do rywalizacji przystąpiło 165 zawodników w kategorii seniorów z 38 klubów oraz 107 juniorów z 34 klubów. Turniej został przeprowadzony w systemie z repasażem (przegrani w poszczególnych pojedynkach systemu pucharowego ponownie stawali do rywalizacji o dwa trzecie miejsca na podium). Łącznie stoczono ponad 500 pojedynków w konkurencji walk i układów formalnych.

Zawodnicy rywalizowali na pięciu matach pod okiem najlepszych sędziów z całej Polski. Po walkach eliminacyjnych, które odbyły się w godzinach porannych i popołudniowych, wyłonieni finaliści stoczyli pojedynki na oficjalnej gali finałowej, która odbyła się w sobotę, 6 marca o godzinie 18:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR. Poziom turnieju był bardzo wysoki, przyciągnął wszystkich zawodników Kadry Narodowej seniorów i juniorów. Sandomierska publiczność miała okazję zobaczyć wiele bardzo interesujących pojedynków z udziałem medalistów ostatnich Mistrzostw Świata (Argentyna, listopad 2009), takich jak: Dariusz Idzikowski, Daniel Działa, Jarosław Suska, Joanna Paprocka, czy Ilona Działa.

W klasyfikacji medalowej seniorów miejsca na podium zajęli:

I. Miejski Klub Sportowy "Lewart" AGS Lubartów MKS Lewart Lubartów 7 2 7
II. Legnicki Klub Taekwon-do LKT Legnica 3 1 (1) 4
III. Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do WSKT Wrocław 2 2 2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.