Puchar Polski: Świt przegrał z Olimpią i pożegnał się z rozgrywkami

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ Olimpii Elbląg 0:2 (0:1) w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Po wygranej 2:3 nad Włókniarzem Zelów, Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmował w rundzie wstępnej Pucharu Polski Olimpię Elbląg.

Od początku pierwszej połowy widać było, że Olimpia jest zdecydowanie lepszym zespołem. Goście z Elbląga długo utrzymywali się przy piłce i szukali swojej szansy do zdobycia gola. Obrona Świtu spisywała się jednak doskonale, aż do 29. minuty kiedy po niespodziewanie rozegranym rzucie wolnym z bocznej części boiska Michała Bigajskiego pokonał niepilnowany Bartosz Iwan. Po straconym golu w grze Świtu niewiele się zmieniło. Więcej do powiedzenia cały czas mieli piłkarze Olimpii, a w ich poczynaniach widać było spokój. Do przerwy goście prowadzili 0:1.

Na drugą połowę Świt wyszedł w ustawieniu bardziej ofensywnym i starał się przejąć inicjatywę w meczu. Dzięki takiej postawie spotkanie wyrównało się, jednak mimo tego groźniejsze sytuacje stworzyli sobie goście. Z minuty na minutę gospodarze grali coraz bardziej otwartą piłkę, niestety żaden z ofensywnych zawodników nie był w stanie przełamać strzeleckiej niemocy. Po jednej z nieudanych akcji Świtu z kontrą wyszli piłkarze Olimpii. Po świetnym podaniu prostopadłym i źle wykonanej pułapce ofsajdowej Mateusz Kołodziejski wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy. 25-letni pomocnik nie zmarnował szansy na podwyższenie wyniku i pokonał bezbronnego bramkarza. Była to ostatnia ciekawa akcja w meczu. Więcej bramek nie padło i Olimpia pokonała Świt 0:2.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki odpada z Pucharu Polski już w rundzie wstępnej. Większym zmartwieniem dla trenera tego zespołu powinien być jednak problem ze skutecznością. Mecz z Olimpią był trzecim z rzędu, w którym jego podopieczni nie byli w stanie pokonać bramkarza przeciwnika. W następnym meczu również łatwo nie będzie, gdyż Świt jedzie na wyjazdowe spotkanie z Garbarnią Kraków.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
Bramki: Iwan (29), Kołodziejski (87)
awans: Olimpia Elbląg

Świt: Bigajski - Krzymiński, Gmitrzuk, Jagodziński, Sosnowski, Lelujka, Enow (74' Zych) Maślanka (70' Świderski), Zawiska (46' Odong Obem), Bajera, Strzałkowski

Olimpia : Budakovic - Żuraw, Wojciechowski, Dremliuk, Jacak - Sierant, Matwijów (85' Kaczmarczyk), Pawlak (46' Kołodziejski), Banasiak, Iwan (69' Muszalik) - Koczon