Puchar Santiago Bernabéu zostaje w Madrycie

Królewscy zdobyli swoje pierwsze trofeum w tym sezonie! Real pokonał Rosenborg 4:0 i wygrał Puchar Santiago Bernabeu.

/ Fot. LogoPrzed pierwszym gwizdkiem zostali zaprezentowani nowi gracze Los Blancos: Ezequiel Garay, Álvaro Arbeloa, Esteban Granero i Xabi Alonso. Następnie pożegnano owacyjnie Míchela Salgado, wieloletniego piłkarza klubu z Madrytu.

Królewscy rozegrali bardzo dobre spotkanie. W ich grze widać było determinację i zaangażowanie, zespół z Norwegii nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki. Pierwszy gol padł już w 12. minucie, po prostopadłym strzale od Marcelo, Benzema przyjął piłkę i pokonał bramkarza strzałem lewą nogą. W 26. minucie Lassana Diarra kapitalnym uderzeniem z dystansu podwyższył na 2:0, za co dostał gorące owacje od kibiców zgromadzonych na stadionie.

Minutę później, bramkarz Rosenborga, Jarstein, ponownie wyjmował piłkę z siatki, po strzale Benzemy (podanie od Cristiano Ronaldo w pole karne). Francuz ograł w polu karnym dwóch norweskich obrońców, piłka uderzyła w poprzeczkę, po czym wpadła do bramki. Wynik spotkania ustalił w 55. minucie Raul, bramka padła po stałym fragmencie gry. Granero zagrał piłkę idealnie na głowę kapitana Realu, który skierował ją do siatki.

Real Madryt - Rosenborg BK 4:0

Benzema, 12', Lassana Diarra, 26', Benzema, 27', Raúl, 55'

Real Madryt: Casillas; Arbeloa (46' Pepe), Garay, Albiol, Marcelo (71' Drenthe); Lassana Diarra (76' Mahamadou Diarra), Xabi Alonso (46' Granero); Kaká (76' van Nistelrooy), Cristiano Ronaldo (68' Guti); Raúl (58' Robben) i Benzema (58' Higuaín).

Rosenborg BK: Jarstein; Lustig, Stadsgaard, Demidov (77' Savolainen), Dorsan (89' Zahora); Sapara (57' Lago), Annan, Strand, Iversen (89' Wangberg), Skjelbred; Rade Prica.