Puchar Śląska Wrocław pojechał do Izraela

Koszykarze Maccabi Electra Tel Awiw zdobyli Puchar Śląska Wrocław. W finale imprezy zawodnicy Maccabi pokonali Mistrza Polski Asseco Prokom Gdynię 83:65.

Mecz koszykarskiego turnieju o Puchar Śląska Wrocław. / Fot. PAP/Adam HawałejW drugim dniu Turnieju o Puchar Śląska Wrocław kibice ze stolicy Dolnego Śląska mogli znów obejrzeć dwa mecze z udziałem europejskich gwiazd koszykówki.

Mecz o 3. miejsce

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się zespoły z Wilna oraz Zgorzelca. Lietuvos Rytas nie miał większych problemów z ograniem Turowa. Podopieczni Jacka Winnickiego byli jakby innym zespołem niż ten, który w niedzielę grał jak równy z równym z Maccabi Tel Awiw. Litwini już w pierwszych minutach spotkania wyrobili sobie przewagę kilku punktów, którą utrzymywali przez wszystkie kwarty.

- Popełniliśmy w dzisiejszym meczu zbyt dużo strat, no i całkowicie przespaliśmy pierwsze 5,6 minut pierwszej kwarty. Lietuvos zaskoczył nas swoją agresywnością, nie potrafiliśmy poradzić sobie z ich pressingiem. Udało nam się ich w pewnym momencie "dojść", lecz kosztowało to nas tak wiele energii, że nie mieliśmy już żadnych sił w końcówce spotkania, co odbiło się oczywiście na wyniku końcowym. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem dumny ze swojej drużyny. Myślę, że można powiedzieć, że z ekipami euroligowymi gramy jak równy z równym - mówił po meczu trener PGE Turowa.

- Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji, jaką zaprezentował dziś mój zespół. Oglądaliśmy
wczorajszy mecz PGE Turowa przeciwko Maccabi i wiedzieliśmy, że zgorzelczanie to świetna
ekipa prezentująca nowoczesną koszykówkę. Podeszliśmy zatem do tego pojedynki bardzo
skoncentrowani, z dużym szacunkiem dla rywala i to się opłaciło. Pragnę przypomnieć, że
ciągle jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu i zdarzają nam się jeszcze wahania formy,
nad którymi musimy ciągle pracować - podsumował występ swojej drużyny Drażen Anzulović, - trener Lietuvos Rytas Wilno.

Lietuvos Rytas Wilno - PGE Turów Zgorzelec 82:69 (23:16, 16:17, 21:13, 22:23)
Rytas: Valanciunas 16, Bjelica 16, Gecevicius 13, Newley 10, Nalga 9, Babrauskas 8, Milosevic 5, Johnson 5, Jomantas 0.
Turów: Thomas 12, Zigeranovic 12, Tomaszek 11, Brkic 10, Jackson 7, Wysocki 7, Jarecki 6, Kuebler 2, Gabiński 2, Bochno 0.