Puchar Świata w biathlonie - dobry początek Polaków

W fińskim Kontiolahti odbyły się pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata. Wśród pań zwyciężyła Niemka Martina Glagow, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Francuz Vincent Defrasne, Tomasz Sikora był dziesiąty.

Polak Tomasz Sikora podczas treningu Kontiolahti, 28 bm. przed swoim występem w biathlonowym Pucharze Świata. / Fot. PAP/EPA/SEPPOWysokie, 11 miejsce w porannym biegu indywidualnym kobiet na 15 kilometrów, zdobyła Krystyna Pałka. Polka po dwóch bezbłędnych strzelaniach, była nawet w pierwszej "10" ale trzecia wizyta na strzelnicy zakończyła się dla niej karną minutą. To było jedyne pudło, bo czwarte strzelanie Pałka miała ponownie bezbłędne. Druga z Polek, Magdalena Gwizdoń miała dwa nietrafione strzały, ale nieźle pobiegła i ostatecznie zajęła 13 lokatę.
Zwyciężyła Niemka Martina Glagow. Filigranowa zawodniczka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata na tym dystansie o blisko 7 sekund wyprzedziła Rosjankę Tatiane Mojsiejevą i o ponad minutę swoja rodaczkę Simone Denkinger. Ledwie o sekundę wolniej od Niemki pobiegła Ann-Carin Ollofson. Szwedka musiała zadowolić się czwartym miejscem.

Wśród mężczyzn w biegu indywidualnym na 20 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się Francuz Vincent Defrasne. Czas o 23 sek. gorszy uzyskał Norweg Halvard Hanevold. Trzecie miejsce zajął Maxim Czudow z Rosji. Nasi zawodnicy pozazdrościli wyników koleżankom i także osiągnęli dobre rezultaty. Nasz najlepszy zawodnik 34-letni Tomasz Sikora był 10. Sześć oczek niżej uplasował się Krzysztof Pływaczyk, co jest jednym z jego najlepszych osiągnięć w karierze