Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1971 miejsce

Puchar Świata w Davos. Justyna Kowalczyk piąta

Justynie Kowalczyk po raz kolejny w tym sezonie nie udało się stanąć na podium zawodów o Puchar Świata. Zwyciężyła niepokonana w tym sezonie Marit Bjoergen, przed swoimi rodaczkami: Vibeke W Skofterud, Therese Johaug i Marthe Kristoffersen.

Justyna Kowalczyk (a przed nią Marit Bjoergen) / Fot. Bjoertvedt, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedW sobotę odbyły się kolejne zawody o Puchar Świata w biegach narciarskich. Zawodniczki miały do pokonania dwukrotnie trasę 7,5 km techniką dowolną. Bieg zapowiadał się bardzo interesująco, ponieważ spotkały się w nim po raz pierwszy od dwóch tygodni najlepsze w Pucharze Świata narciarki: Marit Bjoergen, Therese Johaug, Vibeke W Skofterud, Charlotte Kalla, Kikkan Randall i Justyna Kowalczyk. Norweżki, Szwedka i Polka powróciły na trasy narciarskie po absencji w Düsseldorfie przed tygodniem. Natomiast Amerykanka w tym sezonie nie opuściła jeszcze żadnych zawodów o Puchar Świata. Przed tygodniem zwyciężyła nawet w sprincie techniką dowolną.

Na liście startowej zawodów pojawiły się nazwiska sześćdziesięciu siedmiu biegaczek, w tym trzech Polek. Oprócz Justyny Kowalczyk w Davos zobaczyliśmy Sylwię Jaśkowiec i Paulinę Maciuszek. Bieg bardzo dobrze rozpoczęła najlepsza w tym sezonie biegaczka narciarska, Marit Bjoergen. Norweżka na pierwszym punkcie pomiaru czasu (2 km) prowadziła. Tuż za nią znajdowały się jej rodaczki: Therese Johaug (3,1 s straty) i Vibeke W Skofterud (10,8 s) oraz Justyna Kowalczyk (13,8 s). Inne zawodniczki traciły natomiast już więcej czasu: Amerykanka Kikkan Randall (16,1 s), Norweżka Kristin Stoermer Steira (17,0 s), jej rodaczka Marthe Kristoffersen (18,6 s), Szwedka Charlotte Kalla (20,3 s), Amerykanka Holly Brooks (21,5 s) i Finka Aino-Kaisa Saarinen (21,8 s).

W połowie dystansu na czołowych pozycjach nie nastąpiło wiele zmian. Wciąż najszybciej biegła Bjoergen. W tej części dystansu Norweżka uzyskała już przewagę 26,6 s nad Johaug i 29,5 s nad Skofterud. Na miejsce czwarte przesunęła się natomiast Kristoffersen (44,8 s straty), a na piąte Steira (49,2 s). Kowalczyk spadła natomiast na szóstą pozycję. Jej strata do liderki wynosiła już 51,9 s. Dalej z kolei biegły: Brooks (56,8 s straty), Francuzka Anouk Faivre Picon (1.02,8 min straty), Saarinen (1.04,1 min) i Kalla (1.04,2 min).

Na 3,5 km przed metą na prowadzeniu wciąż znajdowała się rewelacyjna Norweżka Bjoergen. Na drugim miejscu pozostawała Johaug (31,5 s straty), a na trzecim Skofterud (37,1 s). Na czwarte miejsce przesunęła się natomiast Kowalczyk (1.03,3 min straty), ale jej przewaga nad Kristoffersen była niewielka (1.04,5 min). W pierwszej dziesiątce plasowały się również: Steira (1.20,2 min straty), Saarinen (1.29,5 min), Faivre Picon (1.43,0 min), Finka Riikka Sarasoja-Lilja (1.49,3 min) i Kalla (1.52,9).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.