Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w Engelbergu. 43. zwycięstwo Gregora Schlierenzauera!

Gregor Schlierenzauer wygrał w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Engelbergu, odnosząc 43. zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął ex aequo Andreas Kofler oraz Andreas Wellinger. Stoch był 14.

Gregor Schlierenzauer coraz bliżej pobicia rekordu Nykaenena. / Fot. Bożena Zajiczek-PanuśSkocznia w Engelbergu jest wyjątkowo szczęśliwa dla Austriaków. Wczoraj zwyciężył tu Andreas Kofler, dziś jego drużynowy kolega, Gregor Schlierenzauer. Tym samym Schlierenzauer jest coraz bliżej pobicia rekordu zwycięstw wszech czasów, należącego do Matti Nykaenena. Schlierenzauer w pierwszej serii oddał skok na odległość 136 metrów, w drugiej zaś uzyskał 131 metrów. Po dzisiejszym konkursie Gregor Schlierenzauer został liderem Pucharu Świata.

Engelberg szczęśliwy dla Austriaków

Andreas Kofler był dziś drugi. / Fot. Bożena Zajiczek-PanuśNic dziwnego, że Austriacy kochają skocznię Gross-Titlis w Engelbergu: „Tutejsza skocznia jest podobna do skoczni w Austrii, na której trenujemy. Może to właśnie stanowi tajemnicę, dlaczego Austriacy zawsze tak dobrze skaczą podczas konkursów w Engelbergu." – wyjaśnił po sobotnim konkursie Gregor Schlierenzauer.

Drugie miejsce w niedzielnym konkursie zajął ex aequo Andreas Kofler oraz Andreas Wellinger. Wellinger po skoku w pierwszej serii na odległość 130 metrów, w serii finałowej poszybował fenomenalnie, uzyskując 138.5 metra. Kofler uzyskał odległości: 137.5 oraz 126 metrów.

Stoch 14.

Kamil Stoch oddał dobry skok w pierwszej serii na odległość 131.5 metra, w drugiej serii poszybował krócej, na odległość 123.5 metra, ostatecznie zajmując 14. miejsce. Identyczne rezultaty w konkursie uzyskał Maciej Kot, który znakomicie wypadł w pierwszej serii, uzyskując odległość 131.5 metra, w drugiej serii skoczył jednak tylko 123.5 metra.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.