Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w Gimnastycznych Skokach na Trampolinie oraz Ścieżce

W dniach 7-8 marca we Wrocławiu odbędzie się Puchar Świata w Gimnastycznych Skokach na Trampolinie (batucie) oraz Ścieżce. W zawodach weźmie udział osiemnaście reprezentacji z całego świata.

World Cup & Wroclaw Cup 2008 / Fot. logo zawodów7 i 8 marca we Wrocławiu na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się Puchar Świata kat. A w skokach na trampolinie i kat. B w skokach na ścieżce. Zawody zostaną rozegrane pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i rektora AWF Wrocław prof. Tadeusza Koszczyca. Weźmie w nich udział osiemnaście reprezentacji z całego świata, także mistrzowie olimpijscy, medaliści igrzysk, mistrzostw świata oraz Europy.

W Pucharze Świata weźmie udział łącznie około 150 osób. Jedną z największych gwiazd zawodów będzie Irina Karavajeva z Rosji – mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w 2000 r., pięciokrotna mistrzyni świata, czterokrotna mistrzyni Europy, wygrała Puchar Świata 27 razy. W reprezentacji Polski wystartują: Joanna Pyznar, Łukasz Tomaszewski, Tomasz Adamczyk (zawodnicy AZS AWF Wrocław), Agnieszka Stanek (Rzeszów), Dawid Ciesielski oraz Jakub Kubiak (zawodnicy AZS AWF Poznań).

Jednocześnie z Pucharem Świata odbędzie się już po raz trzeci Międzynarodowy Turniej w Skokach WroclawCup, w którym wystartuje dwadzieścia drużyn. Zawody odbywają się na Hali „GEM” (Wrocław, ul. Baudouina de Courtenay 16). Program zawodów oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wroclawcup.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skakałem kiedyś na batucie, do czasu gdy dyrygent mnie nie pogonił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.