Facebook Google+ Twitter

Puchar Swiata w Klingenthal

Puchar Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. Już dzisiaj o godzinie 18 odbędą się kwalifikacje do środowego konkursu indywidualnego.

 / Fot. Sebastian KrygerPo Willingen przyszła kolej na Klingenthal. Już dzisiaj odbędą się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu.

W ubiegłym roku Adam Małysz zajął drugie miejsce za Simonem Ammanem. W październiku na skoczni Vogtlandarena rywalizowano w ramach Letniej Grand Prix - drugie miejsce zajął wówczas Kamil Stoch, a więc bardzo liczymy na polskich skoczków.

Zawody w Willingen rozpoczęły rozgrywaną po raz trzeci edycję cyklu FIS Team Tour na skoczniach niemieckich. W sumie odbędą się dwa konkursy drużynowe i trzy indywidualne. Dla reprezentacji, która zgromadzi najwięcej punktów, przeznaczona jest nagroda - 100 tysięcy euro.
Do punktów wywalczonych w konkursach drużynowych doliczone będą punkty dwóch najlepszych zawodników w zmaganiach indywidualnych.

W poprzedniej edycji triumfowali Austriacy. Po zawodach w Willingen (drużynowych i indywidualnych) prowadzi Austria - 1638,8 pkt, przed Niemcami - 1549,0 pkt i Polską - 1545,6 pkt.

Program zawodów:

wtorek, 1 lutego:
16.00 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

środa, 2 lutego:
16.30 - seria próbna
18.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.