Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w skokach. Czas na Sapporo!

Po europejskiej części Pucharu Świata, zawodnicy przenieśli się do Japonii, gdzie na skoczni olimpijskiej Okurayama w Sapporo odbędą się dwa kolejne konkursy. Do Kraju Kwitnącej Wiśni poleciało wielu skoczków ze światowej czołówki.

Lider PŚ Thomas Morgenstern / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1103/082 Thomas Morgenstern.JPGSkocznia olimpijska w Sapporo powstała z myślą o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku. To właśnie na tym obiekcie Wojciech Fortuna wywalczył dla Polski jedyny jak dotąd złoty medal w skokach narciarskich.

Sapporo jest szczęśliwe również dla Adama Małysza, to tu na skoczni normalnej
w 1997 roku odniósł jedno ze swoich pierwszych zwycięstw w PŚ, cztery lata później zwyciężał dwukrotnie na skoczni dużej, a w 2007 roku na Mistrzostwach Świata na skoczni K-90 zdobył w pięknym stylu czwarty mistrzowski tytuł w karierze.

W ostatnich latach wielu najlepszych zawodników nie brało udziału w konkursach w Japonii i decydowało się na treningi w kraju, zamiast podróży na Daleki Wschód z powodu różnic w klimacie i konieczności przyzwyczajenia organizmu do zmiany strefy czasowej.

Jednak tym razem organizatorzy mogą oczekiwać światowej czołówki. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstern wystartuje w Japonii, ponieważ kocha konkursy na skoczni Okurayama. Na której zresztą wygrał w zeszłym sezonie.

Na starcie zobaczymy pięciu biało-czerwonych skoczków. Oprócz Małysza, są to Maciej Kot, Jakub Kot, Piotr Żyła oraz Rafał Śliż.

Adam Małysz / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1288/018%20Adam%20Malysz.JPGPozostali nasi reprezentanci (Kamil Stoch, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski) trenują na Wielkiej Krokwi przed Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (21-23 stycznia).


W piątek rozegrana zostanie sesja treningowa a bezpośrednio po niej rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu.

Pierwszy konkurs zaplanowano natomiast w sobotę na godzinę 9.00 czasu polskiego.

Niedzielne zmagania zmuszą kibiców do pozostania przed telewizorami do 2 w nocy, bo o tej porze czasu polskiego, przewidziano początek drugiego konkursu.

Liderem pucharowej rywalizacji jest obecnie Morgenstern który wyprzedza Ammana oraz Koflera. Czwarty jest Adam Małysz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.