Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w skokach narciarskich nie dla Warszawy?

Czyżby pomysłodawcom przeprowadzenia konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Warszawie, nie udało się jednak przekonać działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do swojego oryginalnego pomysłu? Sezon 2013/14 ma rozpocząć w listopadzie konkurs w Lillehammer.

Stadion Narodowy w Warszawie / Fot. Bartosz Syta/PolskapresseProjekt terminarza zawodów narciarskich na sezon 2013/14 został ustalony przez komisję FIS na przeprowadzonym niedawno meetingu w Zurychu. Według tego szkicu, inauguracja sezonu olimpijskiego 2013/14 nastąpi, podobnie jak w tym roku, w norweskim Lillehammer. Konkursy Pucharu Świata na polskich skoczniach odbędą się ponownie w Wiśle (15 stycznia 2014 r.) i w Zakopanem (17/18 stycznia 2014). Wśród miast-organizatorów nie ma natomiast Warszawy.

Czytaj też: Puchar Świata w skokach narciarskich w Warszawie?


Jednak według informacji, które uzyskaliśmy w Tatrzańskim Związku Narciarskim (TZN), nic nie jest jeszcze przesądzone. - Sprawa jest w toku. Decyzja może zapaść nawet dopiero pod koniec zbliżającego się sezonu - usłyszeliśmy w sekretariacie związku.

Opublikowanie tzw. draftu nie ma więc mocy wiążącej, jest to jedynie projekt, który jest formalnie ustalany na podstawie poprzedniego sezonu, aby dać "stałym" gospodarzom zawodów możliwość wczesnego ustalania szczegółów przy organizowaniu imprezy. Według naszych wcześniejszych ustaleń, jest jeszcze okienko na przeprowadzenie konkursu Pucharu Świata w stolicy Polski. Wprawdzie konkurs w Lillehammer jest oznaczony dopiskiem "opening", jednak konkurs w Warszawie był od początku planowany na koniec października 2014 r. Ten pierwszy w Norwegii miałby się natomiast odbyć dopiero 29 listopada.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.