Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w skokach narciarskich w Warszawie?

To nie jest primaaprilisowy żart. Stadion Narodowy w Warszawie może być już w przyszłym sezonie areną zawodów dla najlepszych skoczków narciarskich świata. Miasto nie jest, co prawda narciarską mekką, ale ma jednak ze sportem na śniegu trochę więcej wspólnego, niż Jamajka z bobslejami.

Sonda

Co sądzisz o pomyśle organizacji konkursu PŚ w Warszawie?

Stadion Narodowy w Warszawie / Fot. Przemysław JahrPomysł organizacji konkursu na inaugurację Pucharu Świata w sezonie 2013/14 wyszedł od władz Tatrzańskiego Związku Narciarskiego (TZN). Podchwycił go od razu dyrektor sportowy Pucharu Świata, Walter Hofer. Podczas niedawnej wizyty na Stadionie Narodowym Austriak uznał inicjatywę za "niezwykle interesującą" i podkreślił, że w latach 30. poprzedniego stulecia skakano na stadionach w Chicago i Los Angeles.

Zapomniał przy tym dodać, że były to czasy, kiedy rekord na skoczni mamuciej w Planicy, do niedawna największym obiekcie na świecie dla tej dyscypliny sportu, wynosił niewiele ponad 100 metrów (dzisiaj rekord świata wynosi 246,5 m), a skoczkowie skakali bez kasków, w ortalionowych kurtkach narciarskich i na drewnianych deskach. W kierunku progu skoczni zjeżdżało się nie w porcelanowych torach, a po ubitym śniegu. Dzisiaj jest to sport ekstremalny, mierzony najnowocześniejszymi urządzeniami i wymagający ogromnych wysiłków dla uzyskania w miarę dużego bezpieczeństwa skoczków.

Szkopuł w tym, że wszyscy zainteresowani podchodzą do tematu niezwykle poważnie. Nawet Adam Malysz jest za, a przynajmniej nie mówi nie. Nie udało nam się wprawdzie skontaktować w tej sprawie z nikim z Polskiego Związku Narciarskiego (PZN). - Cały zarząd i rzecznik prasowy są na konferencji FIS w Zurychu - usłyszeliśmy w centrali. Z kolei w Tatrzańskim Związku Narciarskim (TZN) nikt nie odbierał telefonu, a w biurze prasowym Stadionu Narodowego nie chciano komentować doniesień prasowych. - Jest zdecydowanie za wcześnie, dlatego nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie. - usłyszeliśmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.