Facebook Google+ Twitter

Puchar Świata w skokach w Engelbergu. Zwycięża Morgenstern. Małysz drugi

Małysz wraca do wielkiej formy. Polak prowadził po pierwszej serii. Niestety w drugiej serii musiał uznać wyższość Austriaka. Dla Adama to 84 podium w karierze.

 / Fot. Creatice Commons http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Thomas_Morgenstern_2_-_WC_Zakopane_-_27-01-2008.JPG Przez kwalifikacje do dzisiejszego konkursu przeszło pięciu Polaków: Krzysztof Miętus, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Kamil Stoch i Adam Małysz. Najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch, który wylądował na 127 metrze. Adam Małysz racji zajmowania miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata nie musiał się kwalifikować. Nie udało się Dawidowi Kubackiemu, który skoczył zaledwie 102 5 metra.

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata na Grosss-Titlis-Schanze wygrał skokiem na odległość 127 metrów Wolfgang Loitzl.

Pierwsza seria należała do Adama Małysza. Orzeł z Wisły skoczył 137 metrów i był to najdłuższy skok w serii. Tylko o 0,4 punktu wyprzedzał Austriaka Thomasa Morgensterna i o ponad dwa punkty zajmującego trzecie miejsce Fina Matiego Hautamekiego.

Do finałowej trzydziestki z bardzo dobrym rezultatem wszedł Kamil Stoch. Oddał bardzo dobry skok na odległość 131,5 metra, który zapewnił mu szóste miejsce w stawce zawodników. Na 22 miejscu został sklasyfikowany Marcin Bachleda. Po pierwszej serii naszym zawodnikom pokibicować mógł Stefan Hula, który zajął 36. miejsce i Krzysztof Miętus, który został sklasyfikowany na 45. miejscu.

 / Fot. Creative Commons http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adam_Ma%C5%82ysz_at_the_2010_Vancouver_Winter_Olympics.jpg Niestety w drugiej serii Małysz nie zdołał utrzymać prowadzenia. Polak musiał uznać wyższość Morgensterna. Polak skoczył 135 metrów i przegrał o 2,2 pkt. Trzecie miejsce utrzymał Matti Hautameki. Dobre 12. miejsce zajął Kamil Stoch. Zapunktował także Marcin Bachleda, który ostatecznie zakończył dzisiejszą rywalizacją na 25 lokacie.


Klasyfikacja dzisiejszych zawodów:

1. MORGENSTERN Thomas 291.0 pkt

2. MAŁYSZ Adam 288.8

3. HAUTAMAEKI Matti 284.8

4. KOFLER Andreas 281.3

5. LARINTO Ville 273.3
********
12. STOCH Kamil 261.6
25. BACHLEDA Marcin 240.1
36. HULA Stefan 110.2
45. MIĘTUS Krzysztof 95.4

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Austriak Thomas Morgenstern. Małysz awansował z ósmego na szóste miejsce.

Następne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zostanie rozegrany już jutro na tej samej skoczni. Początek o godzinie 13:45.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziś też mamy podium dla Adama i historyczny wyczyn naszych reprezentantów link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma takie wrażenie ,że Małysz jeszcze nie raz w tym sezonie stanie na podium .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emocjonujący konkurs, widać ze forma Adama idzie w górę. Brawa także dla Kamila.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.