Facebook Google+ Twitter

Puchar Tymbarku. Wiemy kto zagra na stadionie Realu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-10 11:38

Drużyny dziewcząt z woj. lubuskiego oraz chłopców z woj. małopolskiego okazały się najlepsze w Wielkim Finale IX Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej dla dzieci do lat 10.

 / Fot. organizatorW nagrodę za zwycięstwo w rozgrywkach, w których w całej Polsce wzięło udział ponad 26 tysięcy zawodników, wyjadą do Madrytu, aby na żywo zobaczyć legendarną drużynę Realu Madryt oraz rozegrać mecze ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami.

Chłopcy z Małopolski w ostatnim, rozstrzygającym meczu pokonali reprezentację woj. łódzkiego 3:1. Mecz był bardzo zacięty i pasjonujący, pełen niesamowitych zwrotów akcji. Lepsi okazali się zawodnicy z Małopolski i to oni ostatecznie odnieśli zwycięstwo. Dziewczęta z woj. lubuskiego, w finale wygrały z reprezentantkami woj. zachodniopomorskiego. Prowadzony w szybkim tempie, pełen pięknych bramek mecz, zakończył się wynikiem 4:2 - jest to już drugi tryumf reprezentacji z woj. lubuskiego w Turnieju o Puchar Tymbarku w ciągu ostatnich trzech lat. W nagrodę za zwycięstwo w 2007 roku w VII edycji Turnieju, dziewczęta z tego województwa wyjechały na mecz FC Barcelona. Już wkrótce tegoroczne zwyciężczynie zobaczą w akcji ich największych rywali – Real Madryt.

Zwycięzcy Wielkiego Finału o Puchar Tymbarku to najlepsze w kraju drużyny w kategorii U-10. Ich droga „z podwórka na stadion” Realu Madryt była bardzo długa i wymagała od piłkarzy niezwykłych umiejętności. Młodzi zawodnicy musieli wygrać eliminacje na szczeblu gminnym i powiatowym, aby następnie zmierzyć się z przeciwnikami w finałach wojewódzkich. Kolejnym etapem były półfinały, rozegrane w formie obozów szkoleniowych zorganizowanych w znanym ośrodku treningowym we Wronkach. Treningi pod okiem profesjonalnych trenerów wchodzących w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju: Radosława Mroczkowskiego i Andrzeja Zamilskiego – asystentów Leo Beenhakkera oraz Stefana Majewskiego, Michała Globisza i Dariusza Wójtowicza, pomogły dzieciom rozwinąć swoje umiejętności. Podczas półfinałów wyłoniono 16 drużyn (po 8 drużyn dziewcząt i chłopców), które walczyły o zwycięstwo w Wielkim Finale, rozegranym w dn. 4-6 września na stadionie Widzewa Łódź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.