170802 miejsce

Puchar UEFA: Contra ratuje remis dla Getafe

Bayern Monachium stracił bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry i zremisował 1:1 z drużyną kierowaną przez Michaela Laudrupa. W lepszej sytuacji przed rewanżem znajdują się Hiszpanie.

Od pierwszego gwizdka w natarciu byli gospodarze. Luca Toni już w 5. minucie trafił do siatki, lecz sędzia uznał, że Włoch przeszkodził Oscarowi Ustariemu, który wprowadzał wykopem piłkę do gry. Po okresie gry, w którym dominował Bayern, przyszedł czas na podopiecznych Michaela Laudrupa. Oliver Kahn musiał zainterweniować po uderzeniu Estebana Granero.

Bastian Schweinsteiger oddawał wiele strzałów z dystansu na bramkę Getafe, z których najgroźniejszy był ten z 25. minuty, kiedy to sprawdził umiejętności młodego Argentyńczyka, a ten interweniując wybił piłkę na rzut rożny. Niemiec wyśmienicie wykonał ten stały fragment gry. Dośrodkował wprost na głowę Luki Toniego, który trafił na 1:0.

Nadeszła 35. minuta, gdy mogło dojść do wyrównania. Granero, ukarany wcześniej żółtą kartką za przepychanki w polu karnym, dośrodkował z rzutu rożnego do Mario, lecz piłkę po jego strzale wybił z linii bramkowej Phillip Lahm. Dziesięć minut później Juan Albín znalazł w polu karnym niedoszłego zdobywcę gola, który czubkiem buta skierował piłkę obok bramki strzeżonej przez Kahna.

Druga połowa przyniosła wyrównanie gry. Bawarczycy już nie dominowali tak, jak przedtem, Getafe atakowało coraz częściej i groźniej. W 54. minucie Francisco Casquero zmarnował znakomitą sytuację nie trafiając w światło bramki. Niedługo po tej sytuacji Lukas Podolski zrobił to samo, co Hiszpan.

Luca Toni mógł zdobyć swoją drugą bramkę w spotkaniu, lecz zbyt długo zbierał się do strzału, który ostatecznie został zablokowany. Chwilę później Franck Ribéry nie zakończył świetnie zapowiadającego się kontrataku.

Z minuty na minutę goście naciskali coraz bardziej, a w 84. minucie byli bliscy wyrównania. Po dośrodkowaniu Davida Cortésa i fatalnym wyjściu Kahna (nie złapał piłki), Manu (zmienił Ikechukwu Uche) trafił z główki wprost w słupek, lecz 6 minut później inny zawodnik, który wszedł na boisko w drugiej połowie ustalił wynik meczu. Cosmin Contra, zastępujący bardzo aktywnego Granero, otrzymał piłkę po nieudanym wybiciu Martína Demichelisa. Doskonale wiedział, co z nią zrobić. Idealnie ją "podciął" nad interweniującym bramkarzem Bayernu i ustalił wynik na 1:1.

Ekipa Hitzfelda przeważała przez większą część spotkania, ale Getafe zdobyło gola zasłużenie. Hiszpańska drużyna dzielnie stawiła czoła bardziej utytułowanemu przeciwnikowi i nie zniechęciła się szybko po nieudanych akcjach. Na szczególną pochwałę może liczyć Esteban Granero, a także Bastian Schweinsteiger. Pierwszy z nich był zdecydowanie najaktywniejszym zawodnikiem gości, natomiast Niemiec często szukał okazji do strzału.

Bayern Monachium - Getafe 1:1 (1:0)
26' Toni - 90' Contra
Sędzia: Howard Webb (Anglia)
Żółte kartki: Toni - Mario, Granero, De la Red

Składy:
Bayern: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen (80' Lell) - Schweinsteiger, van Bommel (86' Ottl), Zé Roberto, Ribéry - Podolski (80' Klose), Toni
Getafe: Ustari - Cortés, Mario, Manuel Tena, Signorino - Pablo Hernández, De la Red, Casquero (73' Celestini), Granero (78' Contra) - Albín, Uche (68' Manu)

Wyniki pozostałych spotkań 1/4 finału Pucharu UEFA:
Bayer Leverkusen - Zenit St. Petersburg 1:4 (1:1)
33' Kiessling - 20' Arshavin, 52' Pogrebnyak, 61' Anyukov, 64' Denisov
Glasgow Rangers - Sporting Lizbona 0:0
AC Fiorentina - PSV Eindhoven 1:1 (0:0)
56' Mutu - 63' Koevermans