Facebook Google+ Twitter

Puchar UEFA w piłce nożnej kobiet we Wrocławiu

Decyzją UEFA, Klub Środowiskowy AZS we Wrocławiu otrzymał prawo do organizacji turnieju kwalifikacyjnego. Wczoraj w siedzibie UEFA, w szwajcarskim Nyon, odbyło się losowanie grup eliminacyjnych.

Puchar UEFA jest odpowiednikiem męskiej Ligi Mistrzów / Fot. Materiały KŚ AZSLosowanie wyłoniło dziewięć czterozespołowych grup. Zwycięzcy każdej z nich, dołączą do siedmiu rozstawionych zespołów obecnej edycji Pucharu UEFA i stworzą szesnastkę najlepszych drużyn w Europie.
AZS VB Leasing Wrocław, będzie walczył w grupie wraz z FC PAOK Saloniki (Mistrz Grecji), WFC Neftekhimik Kalus ((Mistrz Ukrainy), oraz FC Lewadia Tallin (mistrz Estoni).

O awans do drugiej grupy pucharu UEFA, piłkarki AZS zagrają na turnieju we Wrocławiu, w dniach 4-9 września. Władze klubu starają się o to, aby mecze odbyły się na stadionie przy ulicy Oporowskiej, oraz aby transmitowała je telewizja. Puchar UEFA kobiet jest odpowiednikiem męskiej Ligi Mistrzów.

- Z pewnością to bardzo ciekawa grupa, w której każdy może wygrać z każdym. Jeśli miałbym jednak typować faworytów, to myślę, że walka o zwycięstwo stoczy się miedzy moim zespołem, a Mistrzem Ukrainy - mówi trener Wrocławianek-Wojciech Basiuk.

Ukraiński futbol kobiecy stoi na bardzo wysokim poziomie i mistrz tego kraju będzie z pewnością groźnym rywalem.

- Losowanie mogło być z pewnością korzystniejsze, ale ja i tak nie mogę doczekać się września-przyznaje kapitan zespołu Alicja Pawlak. - Puchar UEFA to dla nas wielkie święto, szczególnie, że będzie on rozgrywany we Wrocławiu. Dołożymy wszelkich starań, by wygrać i awansować dalej - dodaje.

Jeśli wrocławianki wyjdą zwycięsko z grupy, to w następnym etapie rozgrywek zmierzą się z zespołami ze ścisłej europejskiej czołówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.