Puchar ULEB: Turów pewnie wygrywa w Kijowie

Zespół Turowa Zgorzelec pewnie zwyciężył na parkiecie w Kijowie, pokonując ukraiński BT 71:59 w 1/16 finału pucharu ULEB.

David Logan był najlepszym zawodnikiem meczu w Kijowie. / Fot. Sławek http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:David_Logan.jpgGoście rozpoczęli to spotkanie wspaniale, prowadząc w pewnym momencie pierwszej kwarty już 10:0. W drugiej kwarcie po akcji Marco Scekica zgorzelczanie prowadzili już 31:18. W tym momencie gospodarze jakby się odrodzili, dochodząc Turów na sześć punktów. Jednak na początku drugiej połowy losy spotkania wziął na swoje barki David Logan, który kilkoma indywidualnymi akcjami sprawił, że przewaga podopiecznych Filipovskiego wyniosła prawie dwadzieścia punktów - 55:38. W czwartej kwarcie konkurs rzutów za trzy urządzili sobie Pooh Jeter oraz Artur Drozdow, ale Thomas Kelati (Turów) nie chcąc byc gorszym trafił też dwa razy za trzy. Rewanż za tydzień w Libercu (tam Turów rozgrywa swoje mecze w pucharze ULEB).

BC Kijów - PGE Turów Zgorzelec 59:71 (16:24, 9:10, 11:15, 23:22)

Kijów: Jeter 15 (1x3), Markoishwili 12 (2x3), Faison 10 (1x3), Drozdow 8 (2x3), Maravić 7 (1x3), Davis 4, Stack 3, Krawcow 0, Krstić 0

PGE Turów:
Logan 25 (3x3), Kelati 22 (5x3), Ljubotina 15 (3x3), Rodriguez 5, Drobnjak 2, Scekić 2, Witka 0, Kitzinger 0, Petrović 0