Facebook Google+ Twitter

Puchar Wielkich Mistrzów - siatkarze zagrają o wielkie pieniądze

Od 18 do 23 listopada w Osace i Nagoi odbywać się będzie Puchar Wielkich Mistrzów. Po raz pierwszy w historii jako mistrz Europy zagra w nim reprezentacja Polski. W turnieju wystąpi jeszcze Kuba, Brazylia, Japonia, Iran i Egipt.

W Pucharze Wielkich Mistrzów, który co cztery lata jest rozgrywany w roku między letnimi igrzyskami olimpijskimi a mistrzostwami świata, grają mistrzowie poszczególnych kontynentów. Oprócz mistrzów Europy, w imprezie wystąpią: Brazylia (mistrz Ameryki Południowej), Kuba (mistrz Ameryki Północnej i Centralnej), Japonia (gospodarz, mistrz Azji), Iran (wicemistrz Azji) oraz Egipt (mistrz Afryki). W poprzedniej edycji - w 2005 roku - triumfowali Canarinhos.

Polscy mistrzowie Europy są w bojowych nastrojach. Pewni swojej formy zapowiadają walkę o zwycięstwo nad każdym z przeciwników. Przed odlotem z Warszawy argentyński trener kadry wyraził nadzieję, że polscy kibice już się przyzwyczaili do tego, że nie mówi o celach, tylko o każdym kolejnym meczu. „Tak też podchodzimy do tego turnieju. Zaczynamy od Japonii. To jest dla nas w tej chwili najważniejszy mecz. Później będziemy przeskakiwać do kolejnych przeciwników. Mam nadzieję, że z dobrym rezultatem” - stwierdził.

Reprezentacja Polski na Puchar Wielkich Mistrzów:

rozgrywający: Paweł Woicki, Grzegorz Łomacz; atakujący: Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski; przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak; środkowi: Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos; libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak.

Terminarz:

18 listopada, środa: Japonia - Polska (godz. 11.00 czasu polskiego)
19 listopada, czwartek: Polska - Kuba (7.30)
21 listopada, sobota: Brazylia - Polska (4.30)
22 listopada, niedziela: Iran - Polska (6.30)
23 listopada, poniedziałek: Polska - Egipt (7.30)

Źródło: www.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://www.siatkowka-w-obiektywie.pl/index.php/puchar-wielkich-mistrzow/ zdjecia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.