Puchar Włoch dla Lazio!

W finale piłkarskiego Pucharu Włoch, Lazio Rzym, po serii rzutów karnych, pokonało zespół Sampdorii Genua.

Piłkarze Lazio świętują zdobycie pucharu. / Fot. EPA/CLAUDIO ONORATIFinałowe spotkanie rozgrywane było na Stadio Olimpico w Rzymie. Atut własnego boiska wykorzystali piłkarze Lazio już w piątej minucie spotkania, gdy Mauro Zarate minął Stankeviciusa i prawą nogą uderzył w długi róg bramki Sampdorii.

W 31. minucie spotkania, po akcji Antonio Cassano, wyrównującą bramkę zdobył Giampaolo Pazzini. Do końca regulaminowego czasu gry oba zespoły marnowały wspaniałe okazje do zdobycia kolejnych goli. O wygranej miały zadecydować rzuty karne, gdyż dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W rzutach karnych, już na początku Cassano z Sampdorii, oraz Rocchi z Lazio nie zdołali trafić. W końcówce przy stanie 5:5 nie trafił również Campagnaro, obrońca gości, za to Ousmane Dabo pewnie umieścił piłkę w siatce i Puchar Włoch, po raz czwarty w historii, zdobyli piłkarze Lazio.