Facebook Google+ Twitter

Puchar Youngtimer Party już w przyszły weekend!

Puchar Youngtimer Party to cykliczna impreza dla tych, którym nie wystarczają niedzielne przejażdżki swoim youngtimerem. Pierwsza edycja imprezy odbywać się będzie 19-20 maja.

 / Fot. YTPPodczas tegorocznego Pucharu, inaczej niż w roku ubiegłym, rywalizacja toczyć się będzie przez dwa dni. O zajętym przez uczestników miejscu zadecydują punkty zdobyte zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

W sobotę zawodników czeka 5 szybkich prób sprawnościowych na terenie toru. Kolejność przejazdów jest dowolna. Do klasyfikacji będą zaliczane 2 najlepsze czasy osiągnięte podczas 3 możliwych przejazdów każdej z prób.

W niedzielę organizatorzy proponują próbę o długości około 4 km, prowadzącą główną nitką toru. Uczestnicy startować będą w określonej kolejności, pojedynczo i w bezpiecznych odstępach. Pomiar czasu dokonany zostanie fotokomórką. Do klasyfikacji będą zaliczane 2 najlepsze czasy przejazdów (spośród 3 możliwych).

Dodatkowo, w oba dni, po przejazdach klasyfikowanych jest jeszcze szansa na dodatkowe przejazdy "treningowe" - w ramach dostępnego czasu.

W sezonie 2012 organizatorzy wprowadzili w regulaminie Pucharu Youngtimer Party i formule imprezy pewne zmiany.

Zgodnie z aktualnym regulaminem Konkursowej Jazdy Samochodem w imprezie mogą brać udział samochody wyposażone w instalację LPG. Kolejną nowością są zmiany w podziale samochodów na klasy i grupy. Zrezygnowano z kontrowersyjnych punktów za oryginalność i postanowiono podzielić samochody na te oryginalne i zmodyfikowane w niewielkim stopniu oraz przystosowane do sportowej rywalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.