Facebook Google+ Twitter

Puck: po śmierci na A/H1N1 - decyzje nad głowami ludzi

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2009-11-14 14:39

- Czujemy się bezradni - mówi Marek Rintz, burmistrz Pucka.


Jak udało nam się ustalić pacjent, u którego wykryto wirusa A/H1N1 pracował jako funkcjonariusz w puckiej Komendzie Powiatowej Policji.

- Pion kryminalny naszej komendy - mówi aspirant Łukasz Dettlaff, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Pucku, gdy podajemy mu nazwisko pierwszej w kraju oficjalnej ofiary świńskiej grypy. - Ale to wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat, bo rok temu skończył służbę i przeszedł do cywila.

Policjanci jeszcze nie mają wiedzy, czy ich dawnych pracownik kontaktował się z kolegami z komendy. I czy w związku z tym np. trzeba będzie przeprowadzić badania pracowników.

Rodzina zmarłego policjanta jest teraz pod kwarantanną, ale burmistrz deklaruje, że udzieli wszelkiej potrzebnej pomocy.
- Na razie nie możemy zrobić wiele więcej - mówi Marek Rintz. - Z racji tego, że to przypadek medyczny, to wszystkie decyzje zapadają nad naszymi głowami. Staramy się był jednak na bieżąco z wiadomościami i reagować w miarę rozwoju wypadków.


Tymczasem w Pucku w sobotę przed południem życie toczyło się swoim normalnym, leniwym rytmem. O świńskiej grypie rozmawiano, ale pokątnie.

- Włączyłem dziś rano internet i przez chwilę myślałem, że śnię - mówi nam Waldemar Wojaczyk, który do Pucka przyjechał z biznesową wizytą. - Kilka dni temu u nas, we Wrocławiu rozmawialiśmy w gronie znajomych o tym, czy świńska grypa może trafić do Polski, a nagle się dowiaduję, że jestem w samym centrum akcji. Niewiarygodne...

Kilka osób z którymi rozmawialiśmy deklarowało, że zrezygnuje z wizyty w miejscowym szpitalu. W przypadku choroby wybierają się np. do Wejherowa.

Piotr Niemkiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.