Facebook Google+ Twitter

Puck. Sąd osadził w areszcie rodziców zastępczych zmarłych dzieci

Młode małżeństwo z Pucka, woj. pomorskie, miało pod opieką siedmioro dzieci, w tym jako rodzice zastępczy, pięcioro. Za śmierć dwójki rodzeństwa, 3-letniego chłopczyka i 5-letniej dziewczynki, stanęli przed sądem.

Wiesław Cz. w drodze na rozprawę. Rodzice zastępczy 3-letniego Kacpra i 5-letniej Klaudii, podejrzewani o znęcanie się nad dziećmi i pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz zabójstwo w przypadku kobiety, doprowadzani zostali do sądu. / Fot. PAP/Adam WarżawaRodzice zastępczy z Pucka, którym prokurator zarzucił podejrzenie o śmiertelne pobicie i zabójstwo dwójki dzieci, decyzją sądu trafią na 3 miesiące do aresztu. Młode małżeństwo, rodzice zastępczy, zatrzymane wczoraj wieczorem przez policję, przyznało się przed sądem do winy. Wcześniej oboje twierdzili, że śmierć dzieci nastąpiła w wyniku przypadkowego nieszczęśliwego wypadku.

Oboje, po przesłuchaniu świadków i wstępnej sekcji zwłok, usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo kobieta została oskarżona również o zabójstwo. Za udział w śmiertelnym pobiciu rodzeństwa, 3-letniego chłopczyka i zabójstwo 5-letniej dziewczynki, kobiecie grozi kara dożywocia. Mężczyzna może dostać karę więzienia do 10 lat. Na dzisiejszej rozprawie sąd postanowił osadzić ich w areszcie na 3 miesiące.

Anna Cz. na sali rozpraw. Rodzice zastępczy 3-letniego Kacpra i 5-letniej Klaudii, podejrzewani o znęcanie się nad dziećmi i pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz zabójstwo w przypadku kobiety. / Fot. PAP/Adam WarżawaNiebawem 32-letnia kobieta, Anna Cz., ze względu na charakter zarzucanych jej przestępstw i zeznań, że w przeszłości miała problemy psychiczne, będzie badana przez biegłego psychiatrę. O swoich motywach działania oboje małżonkowie, zdaniem mediów, tłumaczyli się podobno, że mając dwójkę własnych dzieci i trójkę swojego rodzeństwa, nie radzili sobie z opieką nad pozostałymi dziećmi – informuje serwis rmf24.

Początkowo oboje ukrywali przyczyny zgonu dzieci. Śmierć 3-letniego chłopczyka na początku lipca br. wyjaśniano tym, że dziecko miało spaść ze schodów. Natomiast zgon 5-letniej dziewczynki, który miał miejsce 12 września, nastąpił według rodziców zastępczych, podczas kąpieli w brodziku - mała poślizgnęła się, upadła i zachłysnęła się wodą. Obie sprawy badała pucka prokuratura. Przyjęła wersję biegłych.

Stanisław Cybruch

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 22.09.2012 18:16

to co sie dzieje w polsce ostatnio z zabójstwami dzieci przechodzi ludzkie pojęcie.. wygląda na to ze wymiar sprawiedlwości nie może dać sobie z tym problemem rady...a i kary sa często drastycznie niskie co jest zadziwające.. bo ze matka w szoku ze sytuacja itp bajki..tu nie powinno być pobłażaniea i ze strony społeczeństwa{i chyba nie ma ] i wymiary spr.i instytucji państwowych które w sumie sie nie sprawdzają...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa W
  • Ewa W
  • 21.09.2012 07:59

Odpowiadając na Pani Pytanie :

Małgorzata Machura Wczoraj 17:00
Ocena: Ocena pozytywna 0 Ocena negatywna 0

Witam. Mam zapytanie do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - co się stanie z psem, który został przy posesji domu aresztowanego małżeństwa z Pucka? Jeżeli nikt z rodziny go nie zabierze, to bardzo proszę o kontakt ze mną - tel. 793611160- Małgorzata Machura

Na razie nic nie wiemy jestem z Fundacji która pomaga Goldenm i czekam na informacje , jeżeli psa nie będą chcieli na pewno mu pomożemy i z pewnością będziemy mu szukali domu . Na ten czas czekam na informację .Nasza Fundacji to " Fundacja Warta Goldena " jesteśmy pełnoprawną fundacją z KRS i NP zapraszam do nas na stronę . Podaje też w razie czego numer :537-306-099

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno adopcja lub rodzina zastępcza to cała procedura. Trudna. Czasochłonna. Weryfikująca. Nie rozumiem tego. A najgorsze, że innym rodzinom zastępczym teraz się "dostanie". Ech... ciekawe czy konsekwencje poniesie osoba, która zajmowała się od strony administracyjnej tą rodziną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie serdecznie pana przepraszam za podpisane moim imieniem komentarze. Nie mam z nimi nic wspólnego. Od wczoraj-po zamieszczeniu w blogu materiału na temat punktacji za materiał, mam do czynienia z chamskimi atakami i nie przebierającymi w słowach pomówieniach. Fakt ten zgłosiłem do prokuratury i na policję. Moi pracownicy z sekcji informatycznej prowadzą działania mające na celu określenie IP wpisujących. Jeszcze raz pani przepraszam i zapewniam, że nie są one mojego autorstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata Machura
  • Małgorzata Machura
  • 20.09.2012 17:00

Witam. Mam zapytanie do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - co się stanie z psem, który został przy posesji domu aresztowanego małżeństwa z Pucka? Jeżeli nikt z rodziny go nie zabierze, to bardzo proszę o kontakt ze mną - tel. 793611160- Małgorzata Machura

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 20.09.2012 10:08

Sytuacja analogiczna do amber gold coś działo sie od stycznia PCP glupio się tlumaczy a jak wiadomo tlumaczy sie winny. Psycholog był ale jakoby nikt go nie widzial . Kolejne fikcje ze strony PCPR ciekawe czy kogoś z PCPR ukarza za to co sie stało bo winy tych rodziców zastepczych podwazyć sie nie da ale to nie koniec tej sprawy .

System opieki zastepczej to jedna wielka fikcja . Rodziny zostawiane sa same sobie ale w papierach w PCPR kwitnie radosna twórczośc . Psycholog z PCPR jest wirtualny no i jeszcze od stycznia asystenci rodzin kolejna utopia za publiczny grosz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.