Facebook Google+ Twitter

Pudelek, Gazeta Wyborcza i ACTA, czyli wojny o internet ciąg dalszy

"IV wojna światowa będzie na kije i kamienie" - wizja Einsteina w świetle nuklearnych pyskówek z Iranem wydaje się być całkiem realna, jednak w ostatnich tygodniach na pierwszy plan wysuwa się inna, nie mniej dramatyczna batalia o media.

 / Fot. Pleple2000/CC BY-SA 3.0Wszystko zaczęło się od feralnego dnia, kiedy z sieci zniknął serwer "Megaupload", a "Wikipedia" zablokowała dostęp do swoich źródeł, publikując informację o tajemniczych dokumentach SOPA i PIPA. Kojarzyło się różnie i wiało teorią spiskową grubymi nićmi szytą. Potem była Komisja Europejska, blog Kasi Tusk, Graś i pornosy prezydenta Komorowskiego. 11 lutego do protestów przeciwko ACTA dołączyły inne kraje europejskie, a Niemcy i Szwajcaria zapowiedziały, że nie podpiszą kontrowersyjnego dokumentu. Do batalii przystąpił wtedy najbardziej poczytny portal plotkarski, któremu niespodziewanie przyszło zmierzyć się z błędnym rycerzem samej Gazety Wyborczej.

"Nie wiem czym będziemy walczyć podczas III wojny światowej, ale IV będzie na kije i kamienie" - twierdził Eintestein. Wizja użycia prymitywnej broni w świetle nuklearnych pyskówek z Iranem wydaje się być całkiem realna, jednak w ostatnich tygodniach na pierwszy plan wysuwa się inna - nie mniej dramatyczna batalia. Wojna o internet i bitwa na słowa, czyli media tradycyjne kontra "blogerzy", "twiterzy" i inne wynalazki "online".

Wielu internautów w ciągu ostatnich dni zwracało uwagę na stronnicze ukazywanie problematyki ACTA. Podczas gdy serwery YouTube publikowały kolejne filmy amatorskie z kilku/kilkunastotysięcznych protestów przeciw ACTA, polska prasa była wyraźnie zaabsorbowana sosnowiecką tragedią i publiczną nagonką na "wyrodną matkę" i "nieetycznego Rutkowskiego".

Czymże jest bowiem dzisiaj dziennikarskie orędzie? Jeden z portali plotkarskich ostro zaatakował w piątkowym artykule polskie elity, które w dużym uproszczeniu można by sprowadzić do zastępu szczekających piesków i naburmuszonych pazi w obcisłych getrach i perukach, nie mających pojęcia o życiu poza dworskimi murami. Tekst spotkał się z sarkastyczną odpowiedzią ze strony Pawła Wrońskiego z Gazety Wyborczej, który tym samym niestety udowodnił, iż z redakcji w centrum "warszafki" za daleko na praskie blokowiska albo po prostu... nie po drodze.

"W świecie młodych 80 proc. zarabia dokładnie tyle, żeby się w miarę ładnie ubrać, najeść, (być może) wynająć malutkie mieszkanie czy pokój i ewentualnie pójść dwa czy trzy razy w miesiącu na imprezę" napisał jeden z autorów "Pudelka". "Straszne!" ironizuje Wroński na łamach dziennika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

uważny
  • uważny
  • 25.07.2012 22:05

Ciągle to usuwasz!
uważny Dzisiaj (25.07.12 r.),19:44 , 19:59,20:23
Ocena: 0 0
Kim ty jesteś dla nas Polaków z tym nickiem uważny,?!ciągle usuwasz komentarze!!!!!
Dzisiaj 18:26 (25.07 12 r .), 18 :26, 19:36 , 19:39

@uważny
MANIPULUJESZ WPISAMI I KŁAMIESZ !!!!
To są moje wpisy (nie te zamulające temat) .
,
Autorze , Adam Uważny
Usuwasz bez przerwy komentarz (uważny Dzisiaj 14:17 ), który ci obciągnie lub wyliże dupkę Z tej bezsilności wklejasz, tym razem, jakieś gryzmoły osobnika .To jest żałosne. Co człowieku wyprawiasz .
To jest ten komentarz(uważny dzisiaj 14:47) :
?! -uważny Dzisiaj 13:36 ,13:38 ,13: 40, 13:45, 13:47, 13:52, 14:07, 14:11 , 14:13 , 14:17 ,

.Ten wpis (uważny Dzisiaj 13:14 ) usunąłeś ,i , z prędkością błyskawicy!
Ocena: 0 0
Człowieku!
Gdzie widzisz moje opinie o autorze(uważny)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
  • kuzyn_maupy
  • 14.02.2012 11:44

Prawo autorskie rodzi patologie i dzikie zachowania, trzeba je uznać za szkodliwy relikt przeszłości i za oczywistość uznać kopiowanie wiedzy cywilizacji, która jest własnością publiczną. Tylko trzeba wymyślić inny sposób finansowania pracy artystów i autorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 13.02.2012 11:52

W sprawie ACTA Wroński i bez tego artykułu,zdążył sie już skompromitować.jeszcze jedna"mądra głowa"która wypowiada sie w sprawie o której nie ma zielonego pojęcia.
Wrońskiemu bliżej do polityka,niż do obiektywnego dziennikarza.To politycy uważają,że płaci im się za opowiadanie głupot.Skoro naczelni "gazet drukowanych"puszczają teksty "wrońskiegopodobne" ,to znaczy,że prasa nie przystaje do XXI wieku i staje się przeżytkiem-tak samo jak i "zawodowi" dziennikarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bird Girl
  • Bird Girl
  • 13.02.2012 11:01

IMHO Pudelek vs Wyborcza 2:0. Kibicuję Pudlowi, bo słusznie prawi i polecam mój artykuł w tym temacie http://birdgirl.bloog.pl/id,330838207,title,Wkurzona-Dupa-Dody,index.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja muszę powiedzieć, że dawno nie czytałem tak dobrego tekstu. Jest super.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stan
  • Stan
  • 12.02.2012 21:29

Artykuł nawet poprawny dziennikarsko i dowcipny ale ostatni akapit to już bełkot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.