Facebook Google+ Twitter

Pudzian pokonał Thompsona. Konfrontacja Sztuk Walki 17 już za nami

Współautorzy: Katarzyna Olczak

Dziś w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się gala Konfrontacji Sztuk Walki 17. Motto imprezy było krótkie i treściwe: zemsta (odbyły się trzy rewanżowe walki). Fanów MMA czekało 7 emocjonujących starć. Na ringu zobaczyliśmy m.in. Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Oto zapis relacji live "walka po walce".

Sonda

Czy Pudzian zasłużył na zwycięstwo?

VII walka: Mamed Khalidov - Jessy Taylor

1. runda:
Spokojny początek w wykonaniu obu zawodników. Taylor bardzo szybko zdecydował się na obalenie. Khalidov miał jednak bieg wydarzeń pod kontrolą i bardzo szybko z defensywnej pozycji, przeszedł do ataku. Pierwszą próbę dźwigni na rękę Amerykanin jeszcze obronił, ale przy założeniu tej samej techniki kończącej na kolano, był już bezradny i musiał odklepać po niespełna dwóch minutach walki.

Wynik: Mamed Khalidov wygrał przed czasem walkę z Jessy Taylorem (poddanie - dźwignia na kolano)!

Mariusz Pudzianowski zrewanżował się Jamesowi Thompsonowi, za bolesną porażkę. Czy "Pudzian" zasłużył na zwycięstwo? / Fot. Creative Commons 3.0VI walka: Mariusz Pudzianowski - James Thompson

1. runda:
Thompson panował nad sytuacją i kontrolował walkę. Pudzianowski sprowadzony do parteru, w którym zdecydowanie groźniejszy był Anglik. "Pudzianowi" brakowało
jakiejkolwiek recepty na skuteczną taktykę Thompsona. Mimo iż ciosy Brytyjczyka w parterze nie były zbyt mocne i celne, to ich ilość na pewno działała destrukcyjnie na organizm Polaka. W końcówce Thompson był bliski zakończenia walki przed czasem - zabrakło mu ledwie kilku sekund, ale Mariusza uratował gong. Jedyną odpowiedzią Pudzianowskiego na ciosy oponenta w tej części walki, były niskie kopnięcia.

2. runda:
Mariusz Pudzianowski próbował wrócić do stójki, ale Brytyjczyk starał się obalać Polaka, który był już bardzo zmęczony. Krótki prawy w wykonaniu Thompsona, sprowokował Pudzianowskiego do ataku! W końcowych kilkudziesięciu sekundach starcia, obaj zawodnicy zaatakowali już na maksa. Mariusz trafił kilkoma ciosami i "złapał" rywala przy linach. Thompson starał się "uciec" prze potężnymi uderzeniami "Pudziana", ale bezskutecznie. Około 10 ciosów doszło głowy Anglika.
Oprócz tego polski zawodnik miał jeszcze szansę, aby "udusić" rywala, ale ostatecznie zabrakło sił i Thompsonowi udało się uciec z pułapki.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (68):

Sortuj komentarze:

Urghal
  • Urghal
  • 29.11.2011 07:24

Walka Pudzian vs Thomson została uznana za nieodbytą. Sędzia nr. 1 20:19 dla Thompsona sędzia nr. 2 20:19 dla Pudziana sędzia nr. 3 20:20 równy wynik na karcie zanotowano dogrywke. Ale sędzia główny dostał kartę innego zawodnika,i stąd wzieło się to że Pudzian wygrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urghal
  • Urghal
  • 28.11.2011 18:58

############ zgadzam sie z akom udujesz zania które nie mają sensu. ANALFABETA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urghal
  • Urghal
  • 28.11.2011 15:34

Poszukajcie sobie poprzedniej walki Pudzian vs Thomson!!! Pudzian leżał jak żółw i odechu nie mógł złapać!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urghal
  • Urghal
  • 27.11.2011 20:14

Pudzian nie pasuje do Ksw!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Bezstronniczy
  • Łukasz Bezstronniczy
  • 27.11.2011 17:01

Trenuję długo walki i właśnie w czym jak w czym ale w Mma nie chodzi o punkt tylko o efekt końcowy
Jeżeli Thomson był lepszy to powinien wygrać przed czasem przez nokaut i koniec kropka.

Powinna być dogrywka!!
- ale ostatecznie kto sam doświadczył mocnego obicia wie że Thompson był niemal w agonii i jeżeli sędziowie pozwolili by na dogrywkę to Thompson by zginął (To by było najlepsze rozwiązanie-- nikt by nie miał wątpliwości co do wygranej).
A na temat Pudziana to tak: Zrobił wielkie postępy jeżeli chodzi o kondycję i o technikę Lecz jaja i zapał do walki to Mu chyba odpadły— cały czas skupiał się tylko by zrobić to właściwą techniką a nie żeby zniszczyć przeciwnika ja z początku. I niestety duży błąd ale mógł pozostać przy swojej masie bo widać że słabszy jest nie miłosiernie.
Na koniec dodam że Pudzian wygrał z Kawaguchim i Eric Eschem z którymi przegrał Thomson.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lukas
  • lukas
  • 27.11.2011 15:21

Czego wy od niego znowu chcecie? Już jak czytam te wasze komentarze to mnie na rzygi bierze.
Co chwila jakaś krytyka na niego! Zrobił przecież kawał dobrej roboty! Jego kondycja, umiejętności poprawione ten kto się z tym nie zgadza to równie jest powalony jak i Thompson, nie umie zrozumieć tego iż to jego rywal był aktywniejszy. Thompson jedynie co robił to obalał Mariusza i leżał na nim. Może tam 1/4 jego ciosów doszła. A co powiedział o organizacji KSW to hańba. Chyba mówił o swojej matce i rodzinie że ich pierdoli. Tak to się dziecko w przedszkolu zachowuje. Już zrozumiałbym jakby to normalnymi słowami powiedział że się nie zgadza z werdyktem a nie od razu wyzwiska takie rzeczy to on może chujom ze swojego klubu mówić jak mu nie wyjebią za to że jest takim tłusciochem który pierdoli trzy po trzy jak taki Najman.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szczurek
  • szczurek
  • 27.11.2011 14:15

Lubie Pudziana ale walke przegrał, sędziowie niech nie piją wódki.,bo szkoda Poski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Max
  • Marcin Max
  • 27.11.2011 13:41

To skandal.
Pudzian w parterze dawał się wałkować jak ciasto, zero reakcji.
Niskie kopnięcia bez sensu, jakby ich nie było...
A w stójce raz trafił, chyba przez przypadek bo dobrze i nawet wykończyć nie potrafił. Przy linach bił wierzchem dłoni a nie pięścią...
Może niech nam wstydu nie przynosi i przestanie walczyć w barwach Polski.
Ale teraz w kolejce Norek, Ferdek Kiepski, Małysz i Jurand ze Spychowa... Ten ostatni nie oddaje!!!
A na koniec jeszcze jeden smaczek!!! Wszyscy dziękowali bliskim, trenerom, rodzinie a Pudzian Blachom Pruszyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
andzia8834
  • andzia8834
  • 27.11.2011 13:07

1 runda dla hhompsona 10:9 a 2 runda dla pudziana 10:8 i dlatego wygral Pudzian i nalezy mu sie widac zmieny od razu kondycje poprawil w 100% ale przed nim jeszcze dluga droga

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urghal
  • Urghal
  • 27.11.2011 12:41

Z Pudzianem mrówka by wygrała. Bo walczy jak kopciuszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!