Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10437 miejsce

"PUŁAPKI UMYSŁU" NA NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

National Geographic Channel zaprasza widzów na kolejny sezon „Pułapek umysłu” – pobudzającej do myślenia, interaktywnej serii dokumentalnej, która przy tym zaskakuje i bawi. Premierowe odcinki w każdy wtorek, o godz. 21:00.

W nowej serii „Pułapek umysłu” Jason Silva wyrusza w niezwykłą podróż po świecie, pełną zaskakujących eksperymentów i gier, która rozpali wyobraźnię widzów. Nowe odcinki, odkrywające tajemnice działania ludzkiego mózgu, można oglądać w każdy wtorek, o godz. 21:00 na National Geographic Channel.

Najnowszy sezon, nominowanej do nagrody Emmy i uwielbianej przez widzów serii, będzie inny niż poprzednie, bo każdy z odcinków trwa godzinę, czyli dwa razy dłużej, a odpowiedzi na najtrudniejsze pytania ekipa poszukuje na całym świecie. Prowadzący program odwiedzi m.in. Londyn, Jerozolimę, czy Nowy Jork. Premierowy z sześciu nowych, godzinnych odcinków „Pułapek umysłu” będzie można zobaczyć w Polsce już we wtorek, 9 lutego, o godzinie 21:00 na National Geographic Channel.

„W Pułapkach umysłu przyjrzymy się ludzkim zmysłom i poznamy nieznane dotąd możliwości naszego mózgu” – mówi gospodarz programu, Jason Silva. -„W najnowszym sezonie wyruszymy na „ekspedycję do wnętrza ludzkiego mózgu”, aby formułować nowe hipotezy, odkrywać nowe możliwości i poczuć istnienie niesamowitego pogranicza między ułudą i rzeczywistością”.

Jason Silva w programie analizuje siedem grzechów głównych, istnienie Boga, instynkt przetrwania, ukryte zmysły, obszary mózgu i proces jego starzenia się. Pomagają mu w tym najwybitniejsi na świecie neurobiolodzy, psycholodzy, kognitywiści i inni eksperci. Seria, która została nakręcona na kilku kontynentach, jest zapisem zaskakującej i obalającej wiele mitów podróży przez meandry szarych komórek, poszerzającej naszą wiedzę o najbardziej złożonym organie ludzkiego ciała.

Prowadzona przez Silvę analiza, obejmuje serię niezwykłych, interaktywnych gier i pasjonujących eksperymentów, które nie tylko będą sprowadzać nasz umysł na manowce, ale ukażą nam także niezwykłe wewnętrzne mechanizmy mózgu i pomogą odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, abyśmy mogli lepiej rozumieć naukę.

W jaki sposób mózg dziecka jest w stanie przechytrzyć dorosłego? Dlaczego grzeszymy i czy jest to dla nas korzystne? Jak zachowuje się ludzki mózg, kiedy walczymy o przetrwanie i czy możemy go wyćwiczyć, by lepiej radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach? Czy posiadamy nie tylko sześć, ale może aż szesnaście zmysłów? Czy Bóg jest jedynie tworem zbiorowej świadomości? W jaki sposób coraz bardziej zaawansowane technologie, mogą uwolnić niewykorzystany potencjał naszego mózgu i zmienić nasze interakcje ze światem?

Widzowie mogą wykonywać zadania przed telewizorem i dowiedzieć się jak działa ich mózg, oglądając kolejne odcinki „Pułapek umysłu”.

„Pułapki umysłu”, premiery od 9 lutego w każdy wtorek, godz. 21:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.