Facebook Google+ Twitter

Puławy planują wydać na inwestycje 85 mln zł

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-05 13:22

Ten rok będzie w Puławach rekordowy pod względem inwestycji. Miasto chce na nie przeznaczyć 85 mln zł, to około 42 proc. wydatków miejskiej kasy.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć jest kontynuacja przebudowy stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Modernizacja pochłonie około 46 mln zł, ale jest szansa na jej dofinansowanie. Wniosek miasta w tej sprawie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną i otrzymał 100 pkt. na 100 możliwych. Miasto czeka teraz na ocenę strategiczną, która byłaby przepustką dla zarządu województwa do podjęcia decyzji o dofinansowaniu budowy kwotą 14 mln zł.

Jest już gotowy projekt techniczny rewitalizacji Skweru Niepodległości i pozwolenie na budowę. Obecnie miasto czeka na wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Puławski skwer ma szanse znaleźć się na liście projektów kluczowych. To oznacza, że miasto bez stawania do konkursu otrzymałoby ponad 13 mln zł dofinansowania. Koszt całej inwestycji to 16 mln zł. Oprócz rewitalizacji skweru prace obejmą Przedszkole Integracyjne i Szkołę Podstawową nr 2 z terenem otaczającym te placówki oraz budynek komunalny przy ul. Żulinki.

Skwer zyska zupełnie nowy wygląd. Zaplanowano go jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Pojawi się tu ponad 10 tys. nowych roślin i kwitnących krzewów. Zmieni się układ komunikacyjny. Oprócz alejek przelotowych pojawią się kręte ścież- ki, wzdłuż których staną ławeczki. Skwer jest objęty działaniem internetu, więc osoby bardzo zapracowane nie będą się musiały rozstawać z laptopem. Plan przewiduje tu budowę kawiarni oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Czytaj więcej: http://lublin.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.