Facebook Google+ Twitter

Puławy: Terroryści przejęli stadion w ramach ćwiczeń

W piątek 27 kwietnia na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Hauke-Bosaka w Puławach odbyły się ćwiczenia służb porządkowo- ratunkowych w ramach projektu "Terroryzm - Policja - Bezpieczeństwo - Euro 2012".

AT w akcji / Fot. Robert SzczepaniakSzkolenia z zakresu bezpieczeństwa trwały od poniedziałku w Kazimierzu Dolnym. W piątek mogliśmy zobaczyć efekt tychże szkoleń. Akcja rozpoczęła się na boisku, na którymtrenowała jedna z drużyn piłkarskich. Zawodnicy podczas treningu zostali zaatakowani przez terrorystów, którzy wzięli ich za zakładników do jednego z budynków obok płyty boiska.

Zobacz zdjęcia

Planowany szturm / Fot. Robert SzczepaniakPo chwili pojawiły się odpowiednie jednostki, rozpoczęły się negocjacje z porywaczami. Mundurowi ustalili później liczbę zakładników, terrorystów oraz z jakiej korzystają broni. Po kilku dłuższych chwilach rozpoczęła się akcja z grupą antyterrorystyczną, której osobiście przyglądała się wojewoda Lubelska Jolanta Szołno-Koguc, puławscy samorządowcy oraz przedstawiciele policji z Niemiec, Litwy, Ukrainy czy Hiszpanii. Dezynfekcja obiektu i funkcjonariuszy / Fot. Robert SzczepaniakPo przejęciu zakładników oraz schwytaniu podejrzanych rozpoczęło się odkażanie funkcjonariuszy przez jednostki Straży Pożarnej. W akcję zaangażowało się blisko 250 funkcjonariuszy, manewry służb w dniu dzisiejszym trwały około siedmiu godzin.

Zobacz więcej w materiale wideo:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.