Facebook Google+ Twitter

"Puls Biznesu" - Hazard dzieli Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 07:25

Prawie połowa Polaków chce delegalizacji automatów o niskich wygranych i salonów gier - wynika z sondażu Grupy IQS przeprowadzonego na zlecenie "Pulsu Biznesu". 42 procent badanych popiera delegalizację dużej części rynku hazardu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slot_machine.jpgPrzeciwnego zdania jest 34 procent ankietowanych, którzy chcą, by automaty o niskich wygranych nadal stały w pubach, restauracjach i na stacjach benzynowych.

Badanie przeprowadzono po tym, jak rząd zapowiedział rewolucję hazardową. Gabinet Donalda Tuska planuje delegalizację automatów o niskich wygranych i salonów gier oraz ściganie hazardu internetowego.

Plany rządu zyskały poparcie wśród mieszkańców dużych metropolii. W miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców 57 procent osób opowiada się za delegalizacją "jednorękich bandytów". Przeciwnego zdania jest jedynie 19 procent ankietowanych.

Na przeciwnym biegunie są mieszkańcy małych miast do 50 tysięcy mieszkańców. Tutaj 40 procent badanych opowiedziało się za delegalizacją części hazardu.

Sondaż Grupy IQS został przeprowadzony na próbie 500 dorosłych osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.