Facebook Google+ Twitter

"Puls Biznesu" - rząd może się przeliczyć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 07:16

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że wysoki podatek dla e-bukmacherów sprawi, że żaden z europejskich operatorów nie będzie zainteresowany zarejestrowaniem działalności w Polsce.

Gazeta przypomina, że rząd w ekspresowym tempie przyjął nowelizację ustawy hazardowej, która zakłada, iż Polacy nie będą mogli grać w wirtualnych kasynach, a w internecie można będzie jedynie obstawiać zakłady sportowe. Ministerstwo Finansów szacuje, że wpływy z tych ostatnich sięgną 228 milionów złotych. "Puls Biznesu" pisze, że większość tej kwoty może pozostać jedynie na papierze.

Resort finansów założył, że zagraniczne bukmacherskie serwisy internetowe przeniosą działalność do Polski, co ma - zdaniem ministerstwa - dać wpływy w wysokości 176 milionów złotych. Jednak przedstawiciele firm liczą, że prawo zostanie zablokowane przez Unię Europejską, która musi je notyfikować.

Bukmacherzy nie zamierzają działać w Polsce, gdyż musieliby założyć tu spółkę, przenieść serwery i wydać mnóstwo pieniędzy na zezwolenia i zabezpieczenia. Dodatkowo ich działalność była by obłożona 12-procentowym podatkiem. W innych krajach UE nie przekracza on 5 procent.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.