Facebook Google+ Twitter

"Puls Biznesu" - Sprzedaż piwa dramatycznie spadła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-24 07:18

Tak źle na rynku piwa nie było od lat - pisze "Puls Biznesu". Jak podaje dziennik - sprzedaż piwa w pierwszym półroczu spadła o blisko 10 procent.

Browary, które przez kilkanaście lat cieszyły się systematycznym wzrostem sprzedaży piwa, muszą w końcu przełknąć gorzką pigułkę. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez "Puls Biznesu" ze źródeł w branży piwowarskiej wynika, że w pierwszym półroczu sprzedaż piwa spadła o niemal 10 procent. To największy spadek od czasu prywatyzacji sektora, którego roczna sprzedaż sięga obecnie 20 miliardów złotych.

Jak zauważył w rozmowie z gazetą anonimowy przedstawiciel branży piwowarskiej - głównym powodem spadku sprzedaży jest podwyżka akcyzy o 13, 6 procent, która zbiegła się ze spowolnieniem gospodarczym. "Spowolnienie dotknęło wiele firm i przestraszyło wielu konsumentów. Branży nie pomogła też pogoda, która w czerwcu i lipcu pozostawiała wiele do życzenia" - dodał informator "Pulsu Biznesu".

Eksperci twierdzą, że hossa w branży piwowarskiej już nigdy nie wróci, bo polski rynek piwa osiągnął stan bliski nasycenia z konsumpcją sięgającą 95 litrów na osobę rocznie. To więcej niż średni poziom w Unii Europejskiej - zauważa dziennik.

Branża zmierza oficjalnie opublikować wyniki sprzedaży dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej. Wiadomo, że nastroje są kiepskie, bo spadek jest większy niż szacowano - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.