Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19090 miejsce

Pułtusk. Karnawał 2016 rozpoczęty. Wspomnienia z balu

20 stycznia 2016 w Pułtusku, mieście słynącym z wielu zabytków, odbył się bal karnawałowy. Organizowanie tego typu imprez przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pułtusku to już wieloletnia tradycja.

Sala pełna gości


 / Fot. Jerzy JastrzębskiCo roku bawią tu liczni goście z całego powiatu pułtuskiego, a wśród nich przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, instytucji zajmujących się terapią osób niepełnosprawnych. Jak w poprzednich latach do Pułtuska zawitała delegacja z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach i Obrytem. Karnawałowiczów powitała i doroczny bal otworzyła Aldona Iniarska dyrektor ośrodka.

Staropolska goscinność


 / Fot. Jerzy JastrzębskiGospodarze zapewnili przybyłym na bal komfortowe warunki do świetnej zabawy. Karnawał to czas do radości i pora na odrzucenie codziennych trosk. Wrażenie robiły nowe pełne kolorów karnawałowe dekoracje. Ich projektanci i wykonawcy włożyli w nie wiele wysiłku i talentu. Oprócz karnawałowej scenografii trzeba wspomnieć o nastrojowej , świetnej, muzyce wykonywanej przez zespół Faktor. Członkowie zespołu świetnie znają muzyczne upodobania bawiących stąd tak trafnie dobrany zestaw melodii. Trzecim elementem przygotowań to wspaniała domowa kuchnia i pączki, jedyne w swoim rodzaju, przygotowywane tu na miejscu specjalnie na ten bal. Wszystkie wymienione elementy to nie wszystko co tworzy klimat. Serdeczność gospodarzy i ich gościnność sprawia, że każdy uczestnik czuje się tu gwiazdą.

Pożegnania, wymiana upominków

 / Fot. Jerzy Jastrzębski
Jakże miło -podkreśla dyrektor ośrodka Aldona Iniarska-ale niestety zbyt szybko płynie czas w towarzystwie wspaniałych przyjaciół, którzy tak ochoczo pląsali z naszymi uczniami. Inwencja tańczących jak zwykle niepowtarzalna, twórcza, spontaniczna, a nade wszystko radosna. Obserwowaliśmy popisy solowe, tańce w parach, hasanie w kółeczkach małych i dużych, po labiryntowe przemykanie łańcuchów złożonych z uczestników balu. Za chwilę bal się kończy, ale przed nami perspektywa kolejnych spotkań u naszych przyjaciół. Na pocieszenie zostaje nadzieja na następny karnawał już za rok- kończy swoją wypowiedź Aldona Ilniarska.

Cały świat bawi się

 / Fot. Jerzy Jastrzębski
Tego typu spotkania głęboko wrosły w świadomość uczestników. Wszyscy niezależnie od kondycji fizycznej, psychicznej nastawieni są na dobrą zabawę. Pod tym względem nie różnią się od uczestników balów karnawałowych znanych na całym świecie. Zabawa, bale, muzyka łączy i nie potrzeba żadnych argumentów by to uzasadniać. Wystarczy wybrać się gdziekolwiek, na jakikolwiek bal karnawałowy. Bal w Pułtusku już za nami. Przed nami jeszcze szansa na udział w karnawałach w Rio de Janeiro, Wenecji, Teneryfie, Nicei czy też Bazylei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.