Facebook Google+ Twitter

Puma w oparach absurdu

Doniesienia mediów na temat grasującej w Polsce pumy są tak absurdalne, że aż prosi się, by na ten temat wysnuwać równie absurdalne teorie.

Od dłuższego czasu po południowej Polsce grasuje puma, pożerająca zwierzęta gospodarskie oraz zostawiająca czasem ślady swoich łap. Nikt jednak do tej pory jej nie sfotografował ani nie sfilmował. Cóż, może jest tak szybka, że nie da się jej uchwycić aparatem (puma może biec nawet 80 km/h). Media jednak, dzięki informacjom od ludzi, którzy rzekomo widzieli pumę, starają się na bieżąco powiadamiać o kolejnych miejscach pobytu tego dzikiego zwierzęcia.

Zaskakująca wydaje się być postawa lokalnych samorządów, które np. wywieszają ogłoszenia przestrzegające przed samotnymi wycieczkami po lesie. Służby mundurowe postawione są w stan gotowości i przeszukują tereny, na których rzekomo widziano drapieżnika. Można w pewnym sensie zrozumieć to na Opolszczyźnie, w okolicach Raciborza, gdzie narodziła się ta (według mnie) plotka. Ale gdy w lokalnej prasie województwa łódzkiego pojawiają się artykuły na ten temat, wówczas zaczynam się nad tym głębiej zastanawiać...

A może ktoś robi nam kawał? Tak, taki ogromny żart! Na całą już Polskę! Co Wy na to?

Pamiętam, że jakiś czas temu na ulicach kilku polskich miast zaczęły pojawiać się osoby, spacerujące ze smyczą, ale bez psa. Z czasem tych osób przybywało. Gdy ktoś nie miał smyczy w domu, wówczas ją sobie kupował i o określonej godzinie wychodził z niewidzialnym psem na miasto. Oczywiście media podchwyciły ten temat i zaczęły badać zjawisko. Po kilkunastu dniach Kompania Piwowarska zorganizowała konferencję prasową, na której poinformowano, że cała akcja zaplanowana była przez nią, jako element promocji nowego piwa na naszym rynku: Dog in the Fog (ang. pies we mgle - czyli niewidzialny, stąd smycze z psami, których nie ma).

Czy teraz powinniśmy czekać aż ujawni się producent odzieży sportowej?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PR absurd Puma


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie chce mi sie wieżyć, że to jakis blef. Były filmy, zdjęcia i nic. Nikomu tak naprawde nie chce się na kocura polować. Bo po co, bo sie nie chce, a tak bedzie do czasu kiedy kociak naprawdę zrobi komuś krzywdę! I wtedy na sto procent znajdą się chetni, którzy upolują zwierza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzi mi o pewne zdjęcia, przedstawiające na 100% pumę, potwierdzone przez specjalistę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie to było kilka zdjęc i co najmniej dwa nagrania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faek, było jedno zdjęcie z daleka, oraz film nagrany przez turystę z Niemiec, na którym to widać spacerującego w zaroślach ślicznego kota koloru piaskowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może to odrodzona radiowa, letnia Paskuda? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.