Facebook Google+ Twitter

Punkowe załogantki z Pussy Riot aresztowane za krytykę Putina

Członkowie zespołu punkowo-feministycznego zostali aresztowani za zorganizowanie scenicznego protestu krytykującego Władimira Putina. Zamaskowana i nielegalnie grająca grupa wystąpiła w cerkwi Chrystusa Zbawiciela w Moskwie.

Sześciu członków zespołu będzie odpowiadało za chuligaństwo jakie towarzyszyło ich demonstracji o czym informuje blog Pussy Riot`s journal. Występ miał miejsce pod cerkwią Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Zarzucane czyny są zagrożone karą do siedmiu lat więzienia.

Wybory prezydenckie w Rosji i osoba Władimira Putina zostały przez Pussy Riot poddane publicznie pod wątpliwość. Głośno zastanawiano się czy zwycięzca uzyskał przewagę w wyścigu o fotel prezydenta w sposób uczciwy.

Zespół przedstawił swój performance 21 lutego, wykonując utwór "Holy Shit", który jest protestem przeciwko wsparciu kościoła prawosławnego dla Putina. Członkowie zdążyli ulotnić się przed przybyciem policji, co spotkało się z natychmiastowym zajęciem stanowiska przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oznajmiono, że grupa musi zostać ujęta i aresztowana. Trzy kobiety i jeden mężczyzna (uczestnik grupy artystycznej "Wojna") zostali zatrzymani w sobotę (3 marca), a dwoje następnych znaleziono dzień później (4 marca).

W materiałach zgromadzonych na blogu można znaleźć cytowane oświadczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: "Ci obywatele zostali zatrzymani pod zarzutem popełnienia przestępstwa, które doprowadziło do rażącego naruszenia porządku publicznego, łącznie z podburzaniem do waśni na tle religijnym jako części zaplanowanego spisku."

Z ostatnich wieści na stronie Pussy Riot można dowiedzieć się, że członkinie zespołu (Nadjeżda Tolokonikowa i Maria Aliochina) wszczęły strajk głodowy w areszcie do którego zostały przewiezione. Obie zostały zmuszone pozostawić w domach swoje kilkuletnie dzieci na co pragną zwrócić uwagę.Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 06.03.2012 16:32

dyktatury to my nie mamy ...ale mamy i cyrk i klaunów na scenie politycznej...i u nas przestępców sie nie przesladuje jeno winy puszcza płazem .. ot tak.. boczkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komuś się jeszcze wydaje, że to w Polsce mamy dyktaturę i prześladowania opozycji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.