Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30270 miejsce

Punkt dla Łodzi 2010: oto lista nagrodzonych

W ubiegły piątek w łódzkim Muzeum Kinematografii miało miejsce rozdanie nagród "Punkt dla Łodzi". Nagrody przyznawane są osobom i organizacjom, które swoimi działaniami wnoszą coś pozytywnego w krajobraz miasta.

Oficjalne logo plebiscytu "Punkt dla Łodzi" / Fot. Katarzyna JasińskaTo już druga edycja plebiscytu, którego idea narodziła się w rok po przyznaniu przez nieformalną Grupę Pewnych Osób tzw. "Czarnych Krop" dwustu strasznym miejscom na terenie Łodzi. Głównym celem plebiscytu jest odkrywanie jasnej strony miasta i promowanie ciekawych inicjatyw, korzystnie wpływających na jego wizerunek.

Odznaczenie "Punktem" nie wiąże się gratyfikacją finansową ani przyznaniem złotej statuetki - nagrody mają charakter symboliczny, bo za plebiscytem nie stoi żaden kapitał - to inicjatywa obywatelska, niezależny konkurs zorganizowany przez osoby prywatne. To wyróżnienie dla laureatów, wyraz poparcia dla ich działań, ale konkurs organizowany jest głównie z myślą o obywatelach, aby uświadomić im, że w Łodzi znaleźć można wiele pozytywnych przykładów działań w sferze estetycznej, społecznej i kulturalnej, a nawet wciągnąć internautów w wyszukiwanie jasnych punktów na mapie miasta. To głównie oni zgłaszali swoje propozycje i oddawali głosy poparcia dla kandydatur już zgłoszonych, następnie komisja konkursowa, która zebrała się 5 maja, wyłoniła laureatów, uwzględniając głosy internautów. W skład komisji weszli: Małgorzata Hanzl (Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej), Włodzimierz Adamiak (pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw ulicy Piotrkowskiej), Krzysztof Candrowicz (Łódź Art Center), Andrzej Chętko (Akademia Sztuk Pięknych), Jerzy Grzegorski (Galeria Wschodnia), Jakub Polewski (Fundacja Ulicy Piotrkowskiej), Marcin z GPO, czyli pomysłodawca plebiscytu oraz debiutujący w roli jurora autor tego artykułu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielkie brawa dla wyróżnionych.
Ogromne brawa dla GPO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.